Nederlandse cruisegangers in Marseille woensdag per bus naar huis
DEN HAAG/MARSEILLE (ANP) - Het cruiseschip MSC Splendida, waarop tientallen Nederlanders zitten, is aangekomen in de haven van Marseille in Frankrijk. Dat laten opvarenden Cees en Ineke in 't Veld dinsdag weten. De circa zestig Nederlanders op de boot komen woensdag per bus naar huis, maar er is nog veel onduidelijk.
"Alle Hollanders zaten vandaag bepakt en bezakt klaar, de koffers al afgegeven", zeggen Cees en Ineke, die bij Stip Reizen hun cruise boekten, dinsdag tegen het ANP. "En toen werd er omgeroepen dat we toch morgen pas van boord gaan. We hebben nog nooit zoiets meegemaakt."
Stip Reizen heeft laten weten dat touringcars onderweg zijn naar Marseille, waarmee de Nederlandse toeristen woensdag naar huis rijden. Er mogen niet meer dan twintig passagiers in een bus, uit angst voor verspreiding van het coronavirus. Wanneer de opvarenden van boord mogen is nog onduidelijk, maar naar verwachting is dat dinsdagavond of woensdagochtend, aldus de reisorganisatie.
Terugreis
De afgelopen dagen was veel onduidelijk over de terugreis van de Nederlandse opvarenden. In eerste instantie zou een vliegtuig van Air France in Marseille klaarstaan om hen terug te vliegen naar Amsterdam, maar dat ging niet door. Die vliegreis is dus vervangen door een busrit vanuit de Franse havenstad. Daarnaast zouden de Nederlanders in eerste instantie op dinsdag huiswaarts gaan. Dat wordt nu woensdag.
Veel landen hebben verregaande maatregelen getroffen om het nieuwe coronavirus te beteugelen. Zo blijven vliegtuigen massaal aan de grond en laten veel havens geen schepen meer toe. Dat gold ook voor de MSC Splendida, die uiteindelijk wel mocht aanmeren in Marseille. Op het schip zijn overigens geen besmettingsgevallen bekend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
3 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouw die tegen Ali B aangifte heeft gedaan van aanranding en verkrachting in Heiloo, "is in dit hele proces alleen maar uit op erkenning". Dit zei haar advocaat Bernard Sprenger dinsdag op de eerste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B blijft ontkennen dat hij in mei 2018 zangeres Jill Helena heeft aangerand in de auto bij het Martin Luther Kingpark in Amsterdam. Volgens Ali B was het alleen zoenen, met wederzijdse toestemming. Ze hadden een langdurige affaire, zei hij.
6 uur geleden