Nederlandse cricketers winnen op laatste bal van Nepal
KIRTIPUR (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben de eerste T20-wedstrijd in Nepal gewonnen van het gastland. Oranje kwam tot 184 runs en won met een minimale marge van twee runs verschil. Gastland Nepal (182 runs) kwam dichtbij, maar moest de allerlaatste bal van de wedstrijd vier runs slaan voor de winst. Daar slaagde de ploeg niet in.
Roelof van der Merwe was aan Nederlandse zijde de topscorer met twee wickets. Nederland kende dankzij Michael Levitt (54 runs) een sterke start. Ook Sybrand Engelbrecht (49 not out), Scott Edwards (33) en Teja Nidamanuru (31) droegen bij aan het Nederlandse eindtotaal.
Bij een tussenstand van 126 runs leek Nepal kansloos, maar met zes vieren en drie zessen bracht Dipendra Singh Airee de Nepalezen terug in de wedstrijd. De routine van de 39-jarige Van der Merwe was ervoor nodig om Nepal in de allerlaatste over uit te bowlen, waardoor Oranje alsnog de winst pakte.
In juni van dit jaar is er een apart WK voor de korte spelvariant T20, waarvoor Oranje zich heeft geplaatst.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
22 minuten geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
1 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
1 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
7 uur geleden