Nederlandse cricketers winnen op laatste bal van Nepal
KIRTIPUR (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben de eerste T20-wedstrijd in Nepal gewonnen van het gastland. Oranje kwam tot 184 runs en won met een minimale marge van twee runs verschil. Gastland Nepal (182 runs) kwam dichtbij, maar moest de allerlaatste bal van de wedstrijd vier runs slaan voor de winst. Daar slaagde de ploeg niet in.
Roelof van der Merwe was aan Nederlandse zijde de topscorer met twee wickets. Nederland kende dankzij Michael Levitt (54 runs) een sterke start. Ook Sybrand Engelbrecht (49 not out), Scott Edwards (33) en Teja Nidamanuru (31) droegen bij aan het Nederlandse eindtotaal.
Bij een tussenstand van 126 runs leek Nepal kansloos, maar met zes vieren en drie zessen bracht Dipendra Singh Airee de Nepalezen terug in de wedstrijd. De routine van de 39-jarige Van der Merwe was ervoor nodig om Nepal in de allerlaatste over uit te bowlen, waardoor Oranje alsnog de winst pakte.
In juni van dit jaar is er een apart WK voor de korte spelvariant T20, waarvoor Oranje zich heeft geplaatst.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Alex De Minaur en de Zwitser Stan Wawrinka.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
4 uur geleden