Nederlandse cricketers winnen op laatste bal van Nepal
KIRTIPUR (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben de eerste T20-wedstrijd in Nepal gewonnen van het gastland. Oranje kwam tot 184 runs en won met een minimale marge van twee runs verschil. Gastland Nepal (182 runs) kwam dichtbij, maar moest de allerlaatste bal van de wedstrijd vier runs slaan voor de winst. Daar slaagde de ploeg niet in.
Roelof van der Merwe was aan Nederlandse zijde de topscorer met twee wickets. Nederland kende dankzij Michael Levitt (54 runs) een sterke start. Ook Sybrand Engelbrecht (49 not out), Scott Edwards (33) en Teja Nidamanuru (31) droegen bij aan het Nederlandse eindtotaal.
Bij een tussenstand van 126 runs leek Nepal kansloos, maar met zes vieren en drie zessen bracht Dipendra Singh Airee de Nepalezen terug in de wedstrijd. De routine van de 39-jarige Van der Merwe was ervoor nodig om Nepal in de allerlaatste over uit te bowlen, waardoor Oranje alsnog de winst pakte.
In juni van dit jaar is er een apart WK voor de korte spelvariant T20, waarvoor Oranje zich heeft geplaatst.
Meer uit Sport
CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
22 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
55 minuten geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
3 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
4 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
8 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
9 uur geleden