Nederlandse cricketers kansloos onderuit tegen Australië op WK
DELHI (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK in India een zware nederlaag geleden tegen Australië. De ploeg van bondscoach Ryan Cook verloor in Delhi met 309 runs verschil van de nummer 4 van de wereld.
Oranje had eerder op het WK verloren van Pakistan, Nieuw-Zeeland en Sri Lanka, maar gestunt met een knappe overwinning op het sterke Zuid-Afrika. Een tweede verrassing bleek er tegen Australië al snel niet in te zitten. De vijfvoudig wereldkampioen kwam in 50 overs (300 ballen) tot een score van 399 voor het verlies van 8 wickets, waarna Nederland strandde op een totaal van 90 runs.
Oranje schakelde snel openingsbatsman Mitchell Marsh uit, maar David Warner (104 runs), Steven Smith (71 runs) en Marnus Labuschagne (62 runs) voerden de score snel op. Glenn Maxwell maakte vervolgens nog 106 runs in slechts 44 ballen. Logan van Beek rekende vier Australiërs in, Bas de Leede pakte twee wickets en Aryan Dutt één.
Redelijke start
Vikramjit Singh gaf Nederland vervolgens een redelijke start in de jacht op 400 runs, maar na zijn vertrek voor 25 runs ging het snel. Teja Nidamanuru had na Singh de hoogste score aan Nederlandse kant met 14 runs. Op een totaal van 90 moest de laatste Nederlandse batsman naar de kant.
Aan het WK doen tien landen mee die allemaal een keer tegen elkaar spelen. De top vier plaatst zich voor de halve finales medio november. Nederland speelt zaterdag tegen Bangladesh.
Meer uit Sport
NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
7 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.
1 dag geleden