Nederlandse concurrenten voor Spelen in zelfde kwart EK judo
LISSABON (ANP) - Judoka's Henk Grol en Roy Meyer kunnen elkaar op de EK judo in Lissabon al in hun tweede partij treffen. De twee strijden in de klasse boven 100 kilogram samen om één plaatsbewijs voor de Olympische Spelen van Tokio. Beide Nederlanders beginnen met een bye.
De 36-jarige Grol treft in de tweede ronde de winnaar van het duel tussen de Duitser Jonas Schreiber en Vasco Rompao uit Portugal. Meyer (29) neemt het in zijn eerste wedstrijd op tegen de Roemeen Luca Kunszabo.
Ook in de klasse vrouwen tot 78 kilogram zijn de twee Nederlandse concurrentes voor een olympisch startbewijs in hetzelfde kwart terechtgekomen; Guusje Steenhuis en Marhinde Verkerk kunnen elkaar ook al in hun tweede duel ontmoeten. Steenhuis neemt het eerst op tegen de Russin Aleksandra Babintseva, Verkerk tegen de winnaar van het treffen tussen Teresa Zenker uit Duitsland en Giorgia Stangherlin uit Italië.
Laatste meetmoment
Sanne van Dijke en Kim Polling, die uitkomen in de klasse tot 70 kilogram, kunnen elkaar wel pas in de finale tegengekomen. Van Dijke zit in het tweede kwart, Polling in het vierde kwart. Ook Van Dijke en Polling moeten samen gaan uitmaken wie er naar Tokio mag.
De EK judo beginnen vrijdag. De startbewijzen worden pas na het evenement toegewezen door een selectiecommissie. De Europese kampioenschappen zijn het laatste meetmoment.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
55 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
11 uur geleden