Nederlandse commando in VS aan verwondingen overleden
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse commando die in de nacht van vrijdag op zaterdag (lokale tijd) in de Amerikaanse stad Indianapolis in kritieke toestand naar een ziekenhuis was gebracht, is vannacht aan zijn verwondingen overleden. Zijn familie en collega's waren daarbij. Dat meldt Defensie.
De man werd neergeschoten. Ook twee collega's raakten bij de schietpartij gewond. Hun toestand is onveranderd; ze zijn bij kennis en aanspreekbaar. Over de leeftijd van de overleden commando worden verder geen mededelingen gedaan, laat een woordvoerder van Defensie weten. Ook de leeftijd van de twee gewonde commando's wordt niet bekendgemaakt.
De schietpartij gebeurde in de vrije tijd van de militairen. De commando's zijn op oefening in de staat Indiana. In het hotel waar de schietpartij plaatsvond, verbleven meer Nederlandse commando's. De plaatselijke politie onderzoekt het schietincident.
Marechaussee
Inmiddels zijn drie rechercheurs van de Koninklijke Marechaussee in Indianapolis aangekomen, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Zij zijn daar om eigen informatie in te winnen. Ter plekke proberen ze te duiden wat er is gebeurd, verduidelijkt de woordvoerder.
De drie rechercheurs starten geen eigen onderzoek, benadrukt de woordvoerder. "We hebben daar geen rechtsmacht." De rechercheurs kunnen indien gewenst de plaatselijke politie wel ondersteunen.
Defensie heeft van de plaatselijke politie nog geen nieuwe informatie gekregen over de voortgang van het onderzoek en eventuele aanhoudingen, zegt de woordvoerder van Defensie.
"Nederland wordt op de hoogte gehouden van het Amerikaanse onderzoek via de Nederlandse politieliaison in de VS, en de rechercheurs van de Marechaussee aldaar", laat de woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee weten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
7 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
9 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
12 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.
12 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
13 uur geleden