Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse chipmaker NXP onderuit op Wall Street na resultaten

Nederlandse chipmaker NXP onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - De Nederlandse chipfabrikant NXP ging dinsdag onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf met een notering in New York heeft gewaarschuwd voor "zeer onzekere" omstandigheden vanwege de onrust rond de Amerikaanse handelstarieven.

Ook kondigde NXP het vertrek aan van topman Kurt Sievers. Hij gaat later dit jaar met pensioen en wordt eind oktober opgevolgd door Rafael Sotomayor, die sinds 2014 werkzaam is bij NXP. Het vertrek van Sievers, die sinds 2020 topman is, was volgens NXP "puur een persoonlijke beslissing" en houdt geen verband met enig meningsverschil met de raad van bestuur. Het aandeel zakte in de vroege handel zo'n 8 procent.

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig door het uitblijven van vooruitgang in de handelsgesprekken van de Amerikaanse overheid. De Dow-Jonesindex stond kort na beursopening 0,1 procent hoger op 40.282 punten. De S&P 500-index daalde 0,3 procent tot 5513 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,4 procent tot 17.302 punten.

Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten, waarbij de aandacht vooral uitging naar uitlatingen over de impact van de importheffingen van Trump. Zo trok autofabrikant General Motors (GM) zijn winstverwachting voor dit jaar in door de aanhoudende onzekerheid over de tarieven. De autofabrikant uit Detroit voorspelde in januari nog een nettowinst van tussen de 11,2 miljard en 12,5 miljard dollar voor 2025, exclusief de impact van de heffingen. GM boekte afgelopen kwartaal wel meer omzet en winst dan verwacht, maar het aandeel verloor desondanks zo'n 2 procent.

UPS koerste rond de slotkoers van maandag. De pakketbezorger verwacht dit jaar 20.000 banen te schrappen en faciliteiten te sluiten. De stap volgt op het besluit van UPS om het aantal verzendingen voor webwinkelconcern Amazon drastisch te verminderen. UPS gaf verder aan geen updates te zullen geven over de financiƫle vooruitzichten voor dit jaar vanwege de economische onzekerheid.

Spotify zakte op zijn beurt bijna 7 procent. Het muziekstreamingbedrijf boekte in het eerste kwartaal minder winst dan verwacht, ondanks een sterke toename van het aantal abonnees. De omzet kwam overeen met de verwachting van analisten.

Meer uit Financieel

Elon Musk na koersdaling SpaceX geen biljonair meer

NEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.

1 uur geleden
Damrak toont geen herstel, chipbedrijven weer omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.

2 uur geleden
Brussel wil snijden in dividendbelasting voor vereenvoudiging

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.

3 uur geleden
Brentolie voor het eerst sinds begin Iranoorlog onder 75 dollar

DEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.

4 uur geleden
Beurzen in New York voorzichtig in de plus na techuitverkoop

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.

5 uur geleden
Eerste schepen gaan volgens evacuatieplan door Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.

6 uur geleden
Duitse regering schrapt bouw fregatten, koopt acht bij concurrent

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.

9 uur geleden