Nederlandse chipbedrijf NXP in de belangstelling op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Nederlandse chipfabrikant NXP Semiconductors was maandag een grote winnaar bij de opening van de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op nieuws dat het aandeel van het Eindhovense concern wordt opgenomen in de S&P 500-index. Daarmee treedt NXP, dat al jaren een notering heeft in de Verenigde Staten, toe tot de groep van vijfhonderd grootste genoteerde bedrijven op de Amerikaanse beurzen. De promotie zet de voormalige chipdivisie van Philips ook beter op de kaart voor toekomstige investeerders.
Het aandeel NXP ging in de eerste handelsminuten meer dan 7 procent omhoog. De belangrijkste beursgraadmeters zelf kwamen beduidend minder ver van hun plek. De S&P 500 stond kort na de openingsbel een fractie hoger op 3944 punten. De Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 32.883 punten en techbeurs Nasdaq speelde 0,1 procent kwijt op 13.315 punten.
Amerikaanse beleggers verwerken ook een bericht dat president Joe Biden de belastingen voor bedrijven zou willen verhogen. Hij werkt volgens ingewijden tegen persbureau Bloomberg aan de eerste grote federale belastingverhoging sinds 1993. Met het geld dat dit oplevert, zou Biden zijn plannen voor de economie in de komende jaren willen bekostigen.
Technoking of Tesla
Ook Tesla (min 1 procent) weet de aandacht op zich gericht. De maker van elektrische auto's heeft topman Elon Musk de officiƫle titel gegeven van 'Technoking of Tesla'. Verder is financieel directeur Zachary Kirkhorn benoemd tot 'King of Coin'. Tesla meldde de nieuwe titels bij beurstoezichthouder SEC zonder meer details te geven over de opmerkelijke namen. Mogelijk hebben de nieuwe titels iets te maken met de investering van 1,5 miljard dollar die Tesla heeft gedaan in bitcoins en de bekendmaking dat het bedrijf de digitale munten gaat accepteren als betaalmiddel.
De financiƫle markten wachten verder vooral op de tweedaagse rentevergadering van de Federal Reserve (Fed), die dinsdag begint. Daarbij zal met name worden gelet op wat Fed-president Jerome Powell zal zeggen over de stijgende inflatie en de oplopende marktrentes. De euro was 1,1928 dollar waard, tegen 1,1943 dollar voor het weekend. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent goedkoper op 64,67 dollar. Brentolie kostte ook 1,4 procent minder, op 68,32 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
8 uur geleden