Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse BV van Dos Santos moet Angola miljoenen teruggeven

Nederlandse BV van Dos Santos moet Angola miljoenen teruggeven

LUANDA (ANP) - Een Nederlands bedrijfje gelinkt aan Isabel dos Santos, de steenrijke dochter van de oud-president van Angola, moet een pakket aandelen ter waarde van honderden miljoenen dollars teruggeven aan het Angolese staatsoliebedrijf Sonangol. Dat heeft een internationale arbitragecommissie geoordeeld. Sonangol beweert al geruime tijd dat de zakenvrouw die aandelen via corruptie in handen heeft gekregen.

De kwestie draait om een Nederlandse brievenbusfirma, Exem, die op naam stond van de vorig jaar overleden echtgenoot van Dos Santos. Die BV kreeg in 2006 via omstreden transacties een belang van 40 procent in een andere holding, waarvan Sonangol de overige 60 procent bezat. Indirect had dat bedrijf een belang in het Portugese oliebedrijf Galp waarvan de waarde door financieel persbureau Bloomberg wordt geschat op 422 miljoen euro.

Sonangol wilde al langer het belang van 40 procent terug en wordt daar nu in gesteund door de International Court of Arbitration. Die heeft onder leiding van het Nederlandse Arbitrage Instituut vastgesteld dat het doorsluizen van de aandelen naar Exem onwettig was, meldt Sonangol op zijn site. Daarmee zou de Angolese staat zijn benadeeld voor persoonlijk gewin. Exem beweert dat de uitspraak politiek gemotiveerd is en wil in beroep gaan.

De jacht van Sonangol op Dos Santos' brievenbusfirma maakt deel uit van een breder onderzoek naar corruptie in Angola. Die zou wijdverbreid zijn onder de voormalige president José Eduardo dos Santos, die van 1979 tot 2017 het land regeerde. De Angolese autoriteiten stelden eerder dat dochter Isabel, die bekend staat als de rijkste vrouw van Afrika, omgerekend 2 miljard euro heeft vergaard door verduistering, corruptie en vriendjespolitiek.

Meer uit Financieel

ING schrapt mogelijk tot bijna duizend banen

AMSTERDAM (ANP) - ING schrapt tot eind volgend jaar mogelijk tot 950 banen in Nederland, onder meer omdat functies kunnen worden vervangen door kunstmatige intelligentie. Dat volgt uit een prognose die de bank heeft ingediend bij uitkeringsinstantie UWV.

53 minuten geleden
Amazon schrapt ongeveer 14.000 kantoorbanen

SEATTLE (ANP) - Amazon gaat ongeveer 14.000 kantoorbanen schrappen, meldt het webwinkelconcern dinsdag. Daarmee wil Amazon de bureaucratie binnen het bedrijf verminderen en lagen wegwerken.

1 uur geleden
Overslag in Rotterdamse haven omlaag door zwakke Duitse industrie

ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar afgenomen, onder meer door de lagere productie van de Duitse staalindustrie. Het Havenbedrijf Rotterdam meldt dat er 2,6 procent minder goederen zijn overgeslagen, waaronder ijzererts, schroot, olieproducten en kolen.

1 uur geleden
Spaarpunten Douwe Egberts volgend jaar in te wisselen bij Bruna

UTRECHT (ANP) - De bekende spaarpunten van Douwe Egberts zijn vanaf komend voorjaar weer in te wisselen in de winkel. Douwe Egberts heeft in Bruna een nieuwe partner gevonden voor zijn al meer dan een eeuw oude spaarprogramma voor klanten. Het koffiemerk trok jarenlang samen op met Blokker, maar die keten ging vorig jaar failliet. Vervolgens ging Douwe Egberts op zoek naar een nieuwe partner.

2 uur geleden
EU en China overleggen over handelsconflict zeldzame grondstoffen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Brussel en China voeren deze week gesprekken over handelsgeschillen, nu de Chinese beperkingen op de export van belangrijke zeldzame grondstoffen en chips de Europese auto-industrie dreigen te verstoren.

2 uur geleden
AEX-index licht lager na nieuw record, KPN daalt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omlaag. Beleggers deden het rustig aan na het bereiken van een nieuw recordniveau op maandag. De hoop op een handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China, de twee grootste economieën ter wereld, zorgde in de afgelopen dagen voor optimisme op de beursvloeren. Beleggers lijken nu te wachten of de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping bij hun ontmoeting op donderdag inderdaad een deal aankondigen.

3 uur geleden
Musk lanceert Grokipedia als concurrent van 'linkse' Wikipedia

PALO ALTO (ANP/DPA) - Elon Musk heeft deze week Grokipedia gelanceerd, een nieuwe concurrent van online-encyclopedie Wikipedia. De miljardair heeft Wikipedia herhaaldelijk verweten ideologisch gekleurd en te links te zijn.

3 uur geleden