Nederlandse brigadegeneraal gaat NAVO-missie in Irak leiden
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse brigadegeneraal Cas Schreurs gaat volgend jaar de troepen van de NAVO-missie in Irak leiden. Die is bedoeld om de veiligheidssector in het land te versterken. Er gaan zo'n driehonderd Nederlandse militairen naar Irak en drie transporthelikopters.
Schreurs is momenteel nog commandant van 11 Luchtmobiele Brigade Air Assault. Hij gaat vanaf 1 mei aan de slag en neemt dan het bevel over van een Spaanse luitenant-generaal. Schreurs wordt na zijn aanstelling bevorderd tot generaal-majoor, meldt Defensie.
De Tweede Kamer ging donderdag akkoord met de bijdrage aan de NAVO-missie. De veiligheidssituatie in Irak verslechtert sinds de oorlog tussen Israël en Hamas. Het dreigingsniveau is omhooggegaan. De afgelopen week werden Amerikaanse militairen twaalf keer in Irak aangevallen door waarschijnlijk pro-Iraanse milities.
Meer uit Binnenland
SAPPEMEER (ANP) - In het Groningse Sappemeer heeft zondagavond om 19.08 uur een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een magnitude van 1,6 en zat op 3 kilometer diepte. Dat meldt het KNMI.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
16 uur geleden