Nederlandse breekt boycot van boksevenement in India
NEW DELHI (ANP/RTR) - Het bestuur van de Nederlandse boksbond heeft maatregelen genomen tegen een lid dat in New Delhi deelneemt aan het IBA World Boxing Championships. Het evenement in India wordt door de boksbond geboycot vanwege de deelname van Russische en Belarussische boksers die onder eigen vlag meedoen.
"Het bestuur benadrukt dat de IBA noch het desbetreffende lid toestemming heeft gevraagd of verkregen voor diens deelname aan dit evenement", schrijft de boksbond in een verklaring. "Het bestuur heeft reeds contact opgenomen met betrokkene en passende maatregelen genomen."
Hoewel de bond geen namen noemt, zou het volgens persbureau Reuters gaan om Megan de Cler. De bokser werd woensdag tijdens de openingsceremonie van het evenement van de International Boxing Association gezien met een IBA-vlag.
Nederland is een van de elf landen die het evenement boycotten. Dit besluit van de boksbond is "in lijn is met het standpunt van de Nederlandse overheid en NOC*NSF, alsmede met de sancties die het IOC eerder heeft opgelegd", schrijft de bond.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
6 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden