Nederlandse boeren vertrokken van A67
EERSEL (ANP) - De Nederlandse boeren die de afgelopen dagen de grensovergang van de A67 bij Eersel hebben geblokkeerd, hebben hun actie beëindigd. Dat heeft een woordvoerder van de actievoerende boeren zaterdag laten weten.
Sommige actievoerders hebben volgens hem al veertig uur niet meer geslapen. Er is geen aflossing meer geregeld. De woordvoerder zei dat dinsdag, na een vergadering van Farmers Defence Force, duidelijk wordt waar de boeren verdere acties gaan voeren.
De Nederlandse, meeste Limburgse, boeren ondersteunden een blokkade van boze Belgische boeren, die de grensovergang donderdagavond dicht gooiden. Volgens de woordvoerder en een ANP-fotograaf ter plaatse maken ook de Belgen aanstalten om te vertrekken. Er staan nog vijf tractoren op de weg en er wordt schoongemaakt.
Voorlopig is de A67 nog niet vrijgegeven. Eerder liet de ANWB al weten dat twee andere blokkades van de grensovergang, de A16 bij Hazeldonk en het knooppunt Markiezaat (A4), opgeheven zijn en dat die wegen weer vrij zijn.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
4 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
12 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
14 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
17 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
17 uur geleden