Nederlandse boeren keren huiswaarts na protest in Brussel
BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse boeren die bij het protest waren in Brussel keren weer huiswaarts. Volgens een woordvoerder van de actievoerders verloopt het vertrek van alle tractoren bij het Atomiumpark nogal chaotisch. De boeren waren in aanloop naar de Europese verkiezingen in Brussel om hun ongenoegen te uiten over het Europese landbouwbeleid.
Nederlandse boeren reden dinsdagochtend vroeg onder meer vanuit Wagenberg en Schaijk in een stoet van tractoren naar Brussel. Daarbij meden ze de snelwegen en sloot de Belgische politie drukke punten zoals kruispunten af, zodat de colonne kon doorrijden. Behalve uit de Benelux waren er ook boeren uit Roemenië, Frankrijk, Polen en Italië in de Belgische hoofdstad aanwezig.
In de middag was er een podiumprogramma met sprekers. Bij het Europees Parlement was nog een korte lawaaidemonstratie met een tiental tractoren. De wijk met EU-hoofdkantoren was opnieuw zorgvuldig afgegrendeld, omdat eerdere protesten hier uit de hand liepen. De politie liet volgens afspraak een kleine stoet boeren door.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Kinderen worden nog altijd niet goed genoeg gehoord en beschermd tegen onveiligheid en geweld. Ook heeft de overheid onvoldoende zicht op het aantal kinderen in Nederland dat opgroeit in een onveilige situatie. Dat stelt het Kinderrechtencollectief in de jaarlijkse monitor Kinderrechten in Beweging. De organisatie voert woensdagmiddag actie bij de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingen in Israël zullen niets veranderen voor de "mensenrechten en zelfbeschikking" van de Palestijnen, meent de anti-zionistische organisatie Een Ander Joods Geluid. Voorzitter Jaap Hamburger heeft "geen fantasieën over verandering" in Israëls beleid jegens de Palestijnen. "79 jaar gewelddadig zionisme gaat nu zijn 80e jaar in. Het oorspronkelijke oogmerk blijft onveranderd."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.
14 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.
16 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.
16 uur geleden