Nederlandse bisschoppen mogen eindelijk naar de paus
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse bisschoppen mogen in november van dit jaar eindelijk op bezoek bij de paus. Alle bisschoppen uit één kerkprovincie moeten elke vijf jaar een bezoek brengen aan het Vaticaan, maar de Nederlanders zijn er door allerlei omstandigheden, waaronder de coronapandemie, negen jaar niet geweest. De bisschoppen bespreken met paus Franciscus de situatie in de katholieke kerk in Nederland.
Het zogenoemde Ad Limina-bezoek is wereldwijd een eeuwenoude traditie. Hoofddoel van de reis is het bezoek aan de graven van de apostelen Petrus en Paulus in Rome. De bisschoppen blijven een kleine week in Rome en spreken dan tal van kerkbestuurders. In de Friezenkerk aan de voet van de Sint Pieter in Rome wordt een mis gehouden.
In januari van dit jaar werd het bezoek voor de tweede keer uitgesteld vanwege de coronacrisis. De bisschoppen vonden het toen niet verantwoord om als groep naar Rome te reizen en daar veel bezoeken af te leggen. Eerder zegde het Vaticaan het bezoek af. De bisschoppen waren in december 2013 voor het laatst in Rome en uitten toen hun zorgen over de leegloop van de kerk in Nederland tegen de paus.
Meer uit Binnenland
RAMALLAH (ANP) - Israël heeft de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah ingetrokken. Om hoeveel mensen het gaat, wat hun functies zijn en wat voor gevolgen deze stap heeft, is nog niet bekend. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gidon Saar schreef op X dat het komt door het importverbod dat Nederland onlangs instelde voor goederen uit bezette gebieden.
5 minuten geledenDEN HELDER (ANP) - Vanuit Den Helder is het marineschip Zr.Ms. Evertsen zondagmiddag voor ruim drie maanden vertrokken naar het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat vaart de komende weken richting de Middellandse Zee en kan worden ingezet in de Straat van Hormuz, meldt Defensie.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "Dit had nooit mogen gebeuren", zegt de familie van de omgekomen man die op de NDSM-kade is neergeschoten. "Wat een mooie, zonnige en gezellige vrijdagmiddag voor ons was, is geëindigd in een drama. Ineens moeten we in de verleden tijd praten over mijn lieve man, vader en supertrotse opa", schrijft de familie van de 61-jarige man in een reactie die Namens de Familie heeft uitgestuurd.
5 uur geledenLOBITH (ANP) - Het waterpeil van de Rijn heeft door de droogte een nieuw dieptepunt bereikt. Bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenstroomt, werd zondag rond het middaguur een peil van 6,10 meter gemeten, laten de meetuitslagen van Rijkswaterstaat zien. Zo laag stond het water nog nooit sinds de waterstanden er worden gemeten. Dat gebeurt sinds 1866.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Vredesprotest 'Stop de Oorlogskoorts' heeft duizenden mensen naar De Dam in Amsterdam getrokken. Zo'n 3000 aanwezigen scharen zich achter de organisatie die "ziet dat de regering zich voorbereidt op oorlog waar de Nederlander de prijs voor betaalt".
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Universiteit Maastricht schorst een uit Gaza afkomstige student na commotie over een door hem geposte onlinevideo, waarin hij naar beelden kijkt over Palestijnse strijders in gevechtsuniformen en lijkt te zeggen: "Seventh of October. This is me" (7 oktober, dit ben ik), terwijl hij naar het tv-scherm wijst.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Weeronline verwacht aankomende week uitzonderlijke temperaturen voor eind september. In grote delen van het land kan het kwik boven de 25 graden uitkomen. Halverwege de week wordt de hitte verdreven door buien met mogelijk onweer.
6 uur geleden