Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse bisschoppen mogen eindelijk naar de paus

Nederlandse bisschoppen mogen eindelijk naar de paus

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse bisschoppen mogen in november van dit jaar eindelijk op bezoek bij de paus. Alle bisschoppen uit één kerkprovincie moeten elke vijf jaar een bezoek brengen aan het Vaticaan, maar de Nederlanders zijn er door allerlei omstandigheden, waaronder de coronapandemie, negen jaar niet geweest. De bisschoppen bespreken met paus Franciscus de situatie in de katholieke kerk in Nederland.

Het zogenoemde Ad Limina-bezoek is wereldwijd een eeuwenoude traditie. Hoofddoel van de reis is het bezoek aan de graven van de apostelen Petrus en Paulus in Rome. De bisschoppen blijven een kleine week in Rome en spreken dan tal van kerkbestuurders. In de Friezenkerk aan de voet van de Sint Pieter in Rome wordt een mis gehouden.

In januari van dit jaar werd het bezoek voor de tweede keer uitgesteld vanwege de coronacrisis. De bisschoppen vonden het toen niet verantwoord om als groep naar Rome te reizen en daar veel bezoeken af te leggen. Eerder zegde het Vaticaan het bezoek af. De bisschoppen waren in december 2013 voor het laatst in Rome en uitten toen hun zorgen over de leegloop van de kerk in Nederland tegen de paus.

Meer uit Binnenland

Dam stroomt vol met deelnemers klimaatmars

AMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.

1 uur geleden
Prentenboek over slavernijverleden wint Thea Beckmanprijs 2026

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het prentenboek Het meisje met zaadjes in het haar van Nancy Bosmans is dit jaar bekroond met de Thea Beckmanprijs. De uitreiking vond zaterdagochtend plaats in het Archeon in Alphen aan den Rijn.

1 uur geleden
Dodelijke slachtoffers busongeluk Zwitserland vier vrouwen en man

DEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers van het busongeluk in Zwitserland van afgelopen donderdag zijn vier vrouwen en een man. Dat meldt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. Allen zijn ouder dan 70. Ze komen uit verschillende plaatsen in Nederland. Hun families zijn inmiddels geïnformeerd, aldus het ministerie.

2 uur geleden
Eerste reizigers onderweg naar Nederland na ongeluk Zwitserland

LEIDEN (ANP) - De eerste Nederlanders die op vakantie waren met de bus die donderdag van de weg raakte in Zwitserland, zijn onderweg naar huis. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.

3 uur geleden
Sluis bij haven Deventer opnieuw dicht om lage waterstand

DEVENTER (ANP) - De Prins Bernhardsluis in Deventer is opnieuw gesloten vanwege de lage waterstand, meldt de Overijsselse gemeente. De sluis, die de IJssel verbindt met de haven in Deventer, was juist afgelopen dinsdag weer opengegaan na een sluiting van ruim vijf weken. Maar, zegt de gemeente: "Na aanvankelijk een lichte stijging van het waterpeil, is de stand weer op een kritisch punt beland."

5 uur geleden
Brekelmans niet tevreden over gelekte plannen en wil reparatie

HILVERSUM (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans is niet te spreken over de uitgelekte Prinsjesdagplannen. Daarin is onder meer te zien dat de koopkracht voor de meeste mensen met 0,1 procent daalt. Hoge middeninkomens en hoge inkomens zouden er 0,2 procent op achteruitgaan. "Als dat klopt, dan ben ik daar niet tevreden over", aldus de VVD-fractievoorzitter in het televisieprogramma Café Kockelmann, die vindt dat die plannen dan gerepareerd moeten worden.

13 uur geleden
PFAS-pesticiden groeiend risico voor drinkwater en gezondheid

DEN HAAG (ANP) - De toekomst van drinkwater in Nederland wordt bedreigd door pesticiden waar PFAS inzit. Daardoor komt jaarlijks ten minste 21.000 kilo van de PFAS trifluorazijnzuur vrij. Die stof breekt niet af in het milieu en vormt een steeds groter risico voor de bodem, gewassen, grondwater, oppervlaktewater en drinkwater, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).

21 uur geleden