Nederlandse bisschoppen mogen eindelijk naar de paus
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse bisschoppen mogen in november van dit jaar eindelijk op bezoek bij de paus. Alle bisschoppen uit één kerkprovincie moeten elke vijf jaar een bezoek brengen aan het Vaticaan, maar de Nederlanders zijn er door allerlei omstandigheden, waaronder de coronapandemie, negen jaar niet geweest. De bisschoppen bespreken met paus Franciscus de situatie in de katholieke kerk in Nederland.
Het zogenoemde Ad Limina-bezoek is wereldwijd een eeuwenoude traditie. Hoofddoel van de reis is het bezoek aan de graven van de apostelen Petrus en Paulus in Rome. De bisschoppen blijven een kleine week in Rome en spreken dan tal van kerkbestuurders. In de Friezenkerk aan de voet van de Sint Pieter in Rome wordt een mis gehouden.
In januari van dit jaar werd het bezoek voor de tweede keer uitgesteld vanwege de coronacrisis. De bisschoppen vonden het toen niet verantwoord om als groep naar Rome te reizen en daar veel bezoeken af te leggen. Eerder zegde het Vaticaan het bezoek af. De bisschoppen waren in december 2013 voor het laatst in Rome en uitten toen hun zorgen over de leegloop van de kerk in Nederland tegen de paus.
Meer uit Binnenland
OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - De Nederlandse acteur en schrijver Maarten Spanjer is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn partner Monique Waterham aan het ANP na berichtgeving van De Telegraaf. Spanjer werd in 2025 gediagnosticeerd met blaas- en prostaatkanker.
27 minuten geledenBEEK EN DONK (ANP) - In het Brabantse Beek en Donk heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw in een woning aangetroffen. Er is één persoon aangehouden. De politie heeft een "sterk vermoeden" dat het gaat om een misdrijf.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.
12 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.
14 uur geleden