
Nederlandse bergers naar stuurloos schip bij Azoren
PORTO DA HORTA (ANP/DPA) - Zestien deskundigen van het Nederlands bergingsbedrijf Smit Salvage gaan vrijdag bij de Azoren kijken hoe de stuurloze en brandende Felicity Ace kan worden geblust en geborgen. Portugese media melden dat het 200 meter lange schip met bijna 4000 auto's aan boord nog steeds brandt.
De brand brak woensdag uit. Er is geen gevaar dat het vuur de verzegelde brandstoftanks bereikt en er is ook nog geen vervuiling van de zee te bespeuren. De 22-koppige bemanning is door de Portugese marine en luchtmacht in veiligheid gebracht en naar het 170 kilometer verderop gelegen eiland Faial vervoerd.
Het onder Panamese vlag varende schip was onderweg van het Duitse Emden naar de Amerikaanse haven Davisville met auto's van de Volkswagen-groep. Er zijn veel peperdure luxueuze auto's aan boord inclusief meer dan duizend Porsches. De betrokken rederij heeft laten weten dat het moeilijk wordt om het kolossale schip naar een haven op de Azoren te brengen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Brussel wacht lastige onderhandelingen met en tussen de 27 EU-lidstaten over de meerjarenbegroting. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre vrijdag na afloop van een bijeenkomst van ministers over EU-zaken. In de vergadering spraken de EU-ministers voor het eerst met elkaar over het deze week door de Commissie gepresenteerde voorstel voor het EU-budget 2028-2034
35 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen zijn toch niet welkom in een onlangs geopend vakantieresort in Wonsan Kalma, aan de oostkust van Noord-Korea. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov bracht daar vorige week nog een bezoek en sprak van een "goede toeristische attractie".
46 minuten geledenSUWAYDA (ANP/AFP) - Gewapende groepen die gesteund worden door de Syrische regering zijn toch weer slaags geraakt met druzische strijders in het zuiden van het land. Donderdag was een wapenstilstand ingegaan, hadden regeringstroepen zich uit de stad Suwayda en omstreken teruggetrokken en leek de rust weer te keren.
50 minuten geledenBOOM (ANP) - Tomorrowland gaat vrijdag volledig en voor alle bezoekers met een ticket open. De organisatie van het Belgische festival volgt daarin het meest optimistische scenario dat op tafel lag na de grote brand op woensdag, waarbij het hoofdpodium volledig afbrandde. In de nacht van donderdag op vrijdag werd met man en macht gebouwd aan een nieuw podium.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leider van een beruchte Libische militie is op verzoek van het Internationaal Strafhof (ICC) in Duitsland opgepakt. Khaled El Hishri's overlevering aan het hof in Den Haag wordt voorbereid.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties eist een spoedig onderzoek naar het bloedige geweld tussen met name druzen en bedoeïenen in de Zuid-Syrische stad Suweyda. De verantwoordelijken mogen daarmee niet wegkomen, vindt Hoge Commissaris Volker Türk.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij met de nieuwe Europese sancties tegen Rusland, waarover vrijdag afspraken zijn gemaakt. "Dit besluit is essentieel en komt op het goede moment, zeker nu als antwoord op het feit dat Rusland met grotere wreedheid aanvallen uitvoert op onze steden en dorpen", schrijft hij op X.
3 uur geleden