Nederlandse bedrijven vragen weer meer octrooien aan
MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar wat meer octrooien aangevraagd. Het gaat om de sterkste groei sinds 2015, meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Het niveau van voor de coronacrisis is echter nog niet bereikt. Zorgtechnologiebedrijf Philips was net als afgelopen jaar het Nederlandse bedrijf dat de meeste Europese patenten heeft aangevraagd.
Daarbij was Philips ook de grootste octrooiaanvrager van alle bedrijven in medische technologie. Eindhoven is na München en Parijs de Europese stad waar de meeste octrooien worden aangevraagd. In 'Brainport Eindhoven' zijn grote bedrijven actief die veel innoveren, zoals Philips en chipbedrijven ASML en NXP.
Het aantal octrooiaanvragen van Nederlandse bedrijven bij het EOB steeg in 2021 met 3,1 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Nederland blijft met 6581 octrooiaanvragen het derde land van de EU. Wereldwijd staat Nederland op de achtste plek.
De Verenigde Staten doen verreweg de meeste aanvragen voor Europese patenten, gevolgd door Duitsland en Japan. In totaal ontving het Europees Octrooibureau vorig jaar 188.600 aanvragen en dat is een stijging van 4,5 procent. Van alle bedrijven wereldwijd deed het Chinese technologieconcern Huawei de meeste aanvragen, gevolgd door het Zuid-Koreaanse Samsung.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.
21 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over afgelopen seizoen een nettowinst van bijna 7 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat de Eindhovense voetbalclub dinsdag openbaar heeft gemaakt. Het eigen vermogen van de landskampioen is gestegen naar 55 miljoen euro.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
4 uur geleden