Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse bedrijven lopen niet vooruit op importheffingen VS

Nederlandse bedrijven lopen niet vooruit op importheffingen VS

DEN HAAG (ANP) - Meerdere Nederlandse bedrijven willen niet vooruitlopen op mogelijke handelsbeperkingen vanuit de Verenigde Staten. In een rondgang geven onder meer FrieslandCampina, KLM Cargo, ASML, Philips en Gasunie aan dat ze niet willen ingaan op de mogelijke gevolgen voor hen van eventuele importheffingen op producten uit de Europese Unie.

De Amerikaanse president Donald Trump kondigde al importheffingen aan op producten uit Mexico, Canada en China. Hij zei ook dat de EU "zeer snel" heffingen kan verwachten. Trump stoort zich al jaren aan het handelsoverschot dat de EU heeft met de Verenigde Staten.

"Het is nog heel prematuur, we gaan niet speculeren op wat er mogelijk gaat gebeuren", zegt een woordvoerder van FrieslandCampina. Het zuivelconcern zegt rekening te houden met alle scenario's. "We zullen handelen op het moment dat het nodig is. We gaan er niet op vooruitlopen."

Ontwikkelingen

KLM Cargo laat weten de ontwikkelingen "met interesse" te volgen. "Op dit moment zijn die importtarieven niet aan de orde en het heeft voor ons geen zin om daarover te speculeren", aldus een woordvoerder.

Een woordvoerster van ASML zegt ook af te wachten of en op welke producten importheffingen komen. "We willen weten wat er op ons afkomt en kijken dan of we iets zinvols kunnen zeggen." Philips wil in aanloop naar de kwartaalresultaten later deze maand niets kwijt over de mogelijke gevolgen.

Mogelijke beperkingen

Ook het chemische industriecomplex Chemelot wil nog niks zeggen over de mogelijke beperkingen. "Gezien de huidige complexe marktsituatie en de onduidelijkheid wanneer welke importheffingen de VS gaan nemen heeft het geen zin om hier op vooruit te lopen", zegt een woordvoerster.

Gasunie heeft geen directe relatie met de VS, de corebusiness is het transport van aardgas. Voor bepaalde projecten koopt het bedrijf af en toe materialen in de VS. Wat eventuele importheffingen daarvoor betekenen is volgens een woordvoerder nog moeilijk te zeggen. "Het is koffiedik kijken."

Meer uit Financieel

Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

14 minuten geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

59 minuten geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

2 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

2 uur geleden
Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

3 uur geleden
Nederlanders eten recordaantal aardbeien in 2025

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.

3 uur geleden
Aandeelhouders Warner Bros. akkoord met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

3 uur geleden