Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse bedrijven lopen niet vooruit op importheffingen VS

Nederlandse bedrijven lopen niet vooruit op importheffingen VS

DEN HAAG (ANP) - Meerdere Nederlandse bedrijven willen niet vooruitlopen op mogelijke handelsbeperkingen vanuit de Verenigde Staten. In een rondgang geven onder meer FrieslandCampina, KLM Cargo, ASML, Philips en Gasunie aan dat ze niet willen ingaan op de mogelijke gevolgen voor hen van eventuele importheffingen op producten uit de Europese Unie.

De Amerikaanse president Donald Trump kondigde al importheffingen aan op producten uit Mexico, Canada en China. Hij zei ook dat de EU "zeer snel" heffingen kan verwachten. Trump stoort zich al jaren aan het handelsoverschot dat de EU heeft met de Verenigde Staten.

"Het is nog heel prematuur, we gaan niet speculeren op wat er mogelijk gaat gebeuren", zegt een woordvoerder van FrieslandCampina. Het zuivelconcern zegt rekening te houden met alle scenario's. "We zullen handelen op het moment dat het nodig is. We gaan er niet op vooruitlopen."

Ontwikkelingen

KLM Cargo laat weten de ontwikkelingen "met interesse" te volgen. "Op dit moment zijn die importtarieven niet aan de orde en het heeft voor ons geen zin om daarover te speculeren", aldus een woordvoerder.

Een woordvoerster van ASML zegt ook af te wachten of en op welke producten importheffingen komen. "We willen weten wat er op ons afkomt en kijken dan of we iets zinvols kunnen zeggen." Philips wil in aanloop naar de kwartaalresultaten later deze maand niets kwijt over de mogelijke gevolgen.

Mogelijke beperkingen

Ook het chemische industriecomplex Chemelot wil nog niks zeggen over de mogelijke beperkingen. "Gezien de huidige complexe marktsituatie en de onduidelijkheid wanneer welke importheffingen de VS gaan nemen heeft het geen zin om hier op vooruit te lopen", zegt een woordvoerster.

Gasunie heeft geen directe relatie met de VS, de corebusiness is het transport van aardgas. Voor bepaalde projecten koopt het bedrijf af en toe materialen in de VS. Wat eventuele importheffingen daarvoor betekenen is volgens een woordvoerder nog moeilijk te zeggen. "Het is koffiedik kijken."

Meer uit Financieel

Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

35 minuten geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

1 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

2 uur geleden
Iran wil dollar per vat olie vragen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.

2 uur geleden
Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

3 uur geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen. De schade zou meevallen en de oliepijpleiding is niet uitgeschakeld door de aanval.

3 uur geleden