Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse beachvolleybalsters pakken extra ticket voor Spelen

DEN HAAG (ANP) - Nederland mag bij de vrouwen een tweede beachvolleybalteam afvaardigen naar de Olympische Spelen van Tokio. Op het olympisch kwalificatietoernooi op het strand van Scheveningen haalden Raïsa Schoon en Katja Stam het ticket binnen, door het beslissende duel in de finale tegen Rusland te winnen: 21-15 15-21 15-11. Bij de mannen verloor Nederland de finale van Zwitserland.

Schoon (19) en Stam (22) gaan zondag met het duo Marleen Ramond-Van Iersel/Pleun Ypma (33 en 23 jaar) uitmaken welk koppel volgende maand naar Tokio mag. Sanne Keizer en Madelein Meppelink zijn op basis hun positie op de olympische ranglijst al zeker van deelname aan de Spelen.

Op het OKT in Scheveningen zijn geen olympische startbewijzen per team te behalen, maar per land. In de finale tussen Nederland en Rusland begonnen Ramond-Van Iersel en Ypma met een nederlaag tegen Marija Bochorova en Maria Voronina (18-21 15-21). Schoon en Stam trokken de stand gelijk door de tweede partij te winnen (21-14 21-13) en zij haalden ook het winnende punt binnen tegen Bochorova en Voronina. Ze knokten zich in de derde set terug van een flinke achterstand en bezorgden Nederland een tweede ticket. Schoon en Stam vierden dat op het zand met Ramond-Van Iersel en Ypma. Zondag nemen de duo's het tegen elkaar op, met als inzet het ticket naar Tokio.

"Wat een zenuwslopend toernooi", zei Ramond-Van Iersel, die in 2012 en 2016 meedeed aan de Spelen. "Die meiden staan een geweldig toernooi te spelen. Chapeau voor hun comeback in de derde set. Het wordt denk ik een leuk potje zondag."

Bij de mannen blijft het op de Spelen bij het duo Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen, dat brons pakte bij Rio 2016. Christiaan Varenhorst en Ruben Penninga waren in Scheveningen dicht bij het tweede ticket, maar verloren in de finale het beslissende derde duel van de Zwitsers Adrian Heidrich en Mirco Gerson: 16-21 21-15 12-15. Bij winst was Varenhorst met zijn vaste partner Steven van de Velde naar Tokio gegaan. Van de Velde kon vanwege een blessure niet meedoen op het OKT en werd vervangen door Penninga.

Meer uit Sport

Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

11 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

17 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

1 dag geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden