Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse beachvolleybalsters pakken extra ticket voor Spelen

DEN HAAG (ANP) - Nederland mag bij de vrouwen een tweede beachvolleybalteam afvaardigen naar de Olympische Spelen van Tokio. Op het olympisch kwalificatietoernooi op het strand van Scheveningen haalden Raïsa Schoon en Katja Stam het ticket binnen, door het beslissende duel in de finale tegen Rusland te winnen: 21-15 15-21 15-11. Bij de mannen verloor Nederland de finale van Zwitserland.

Schoon (19) en Stam (22) gaan zondag met het duo Marleen Ramond-Van Iersel/Pleun Ypma (33 en 23 jaar) uitmaken welk koppel volgende maand naar Tokio mag. Sanne Keizer en Madelein Meppelink zijn op basis hun positie op de olympische ranglijst al zeker van deelname aan de Spelen.

Op het OKT in Scheveningen zijn geen olympische startbewijzen per team te behalen, maar per land. In de finale tussen Nederland en Rusland begonnen Ramond-Van Iersel en Ypma met een nederlaag tegen Marija Bochorova en Maria Voronina (18-21 15-21). Schoon en Stam trokken de stand gelijk door de tweede partij te winnen (21-14 21-13) en zij haalden ook het winnende punt binnen tegen Bochorova en Voronina. Ze knokten zich in de derde set terug van een flinke achterstand en bezorgden Nederland een tweede ticket. Schoon en Stam vierden dat op het zand met Ramond-Van Iersel en Ypma. Zondag nemen de duo's het tegen elkaar op, met als inzet het ticket naar Tokio.

"Wat een zenuwslopend toernooi", zei Ramond-Van Iersel, die in 2012 en 2016 meedeed aan de Spelen. "Die meiden staan een geweldig toernooi te spelen. Chapeau voor hun comeback in de derde set. Het wordt denk ik een leuk potje zondag."

Bij de mannen blijft het op de Spelen bij het duo Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen, dat brons pakte bij Rio 2016. Christiaan Varenhorst en Ruben Penninga waren in Scheveningen dicht bij het tweede ticket, maar verloren in de finale het beslissende derde duel van de Zwitsers Adrian Heidrich en Mirco Gerson: 16-21 21-15 12-15. Bij winst was Varenhorst met zijn vaste partner Steven van de Velde naar Tokio gegaan. Van de Velde kon vanwege een blessure niet meedoen op het OKT en werd vervangen door Penninga.

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

11 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

15 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

1 dag geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden