Nederlandse beachvolleybalsters pakken extra ticket voor Spelen
DEN HAAG (ANP) - Nederland mag bij de vrouwen een tweede beachvolleybalteam afvaardigen naar de Olympische Spelen van Tokio. Op het olympisch kwalificatietoernooi op het strand van Scheveningen haalden Raïsa Schoon en Katja Stam het ticket binnen, door het beslissende duel in de finale tegen Rusland te winnen: 21-15 15-21 15-11. Bij de mannen verloor Nederland de finale van Zwitserland.
Schoon (19) en Stam (22) gaan zondag met het duo Marleen Ramond-Van Iersel/Pleun Ypma (33 en 23 jaar) uitmaken welk koppel volgende maand naar Tokio mag. Sanne Keizer en Madelein Meppelink zijn op basis hun positie op de olympische ranglijst al zeker van deelname aan de Spelen.
Op het OKT in Scheveningen zijn geen olympische startbewijzen per team te behalen, maar per land. In de finale tussen Nederland en Rusland begonnen Ramond-Van Iersel en Ypma met een nederlaag tegen Marija Bochorova en Maria Voronina (18-21 15-21). Schoon en Stam trokken de stand gelijk door de tweede partij te winnen (21-14 21-13) en zij haalden ook het winnende punt binnen tegen Bochorova en Voronina. Ze knokten zich in de derde set terug van een flinke achterstand en bezorgden Nederland een tweede ticket. Schoon en Stam vierden dat op het zand met Ramond-Van Iersel en Ypma. Zondag nemen de duo's het tegen elkaar op, met als inzet het ticket naar Tokio.
"Wat een zenuwslopend toernooi", zei Ramond-Van Iersel, die in 2012 en 2016 meedeed aan de Spelen. "Die meiden staan een geweldig toernooi te spelen. Chapeau voor hun comeback in de derde set. Het wordt denk ik een leuk potje zondag."
Bij de mannen blijft het op de Spelen bij het duo Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen, dat brons pakte bij Rio 2016. Christiaan Varenhorst en Ruben Penninga waren in Scheveningen dicht bij het tweede ticket, maar verloren in de finale het beslissende derde duel van de Zwitsers Adrian Heidrich en Mirco Gerson: 16-21 21-15 12-15. Bij winst was Varenhorst met zijn vaste partner Steven van de Velde naar Tokio gegaan. Van de Velde kon vanwege een blessure niet meedoen op het OKT en werd vervangen door Penninga.
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
47 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
15 uur geleden