'Nederlandse Bayern-spits Zirkzee gaat naar Parma'
ROME (ANP) - Joshua Zirkzee, de Nederlandse spits van de Duitse topclub Bayern München, stapt over naar AS Parma in de Serie A. Volgens Italiaanse media wordt de transfer op korte termijn afgerond. De 19-jarige voetballer gaat in eerste instantie op huurbasis over. Parma zou het recht hebben bedongen hem na dit seizoen voor ruim 15 miljoen euro te kopen.
Sinds 2017 speelt Zirkzee bij Bayern en hij heeft nog een contract tot 2023. Vorig seizoen scoorde hij vier keer in de Bundesliga. In de huidige competitie werd hij pas drie keer ingezet door coach 'Hansi' Flick. Voor de positie van spits is hij hooguit derde keus, achter onder meer de Poolse topschutter Robert Lewandowski.
In een onlangs gespeelde wedstrijd met het tweede kreeg Zirkzee de rode kaart, waardoor hij momenteel is geschorst.
Ook Everton, dat uitkomt in de Engelse Premier League, werd de laatste dagen in verband gebracht met het Nederlandse talent.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil doorgaan tot het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico als zijn lichaam dat toelaat. Dat zei de 38-jarige Argentijn in een interview met het Amerikaanse NBC News.
48 minuten geledenZEIST (ANP) - Voor amateurclubs wordt het toernooi om de KNVB-beker nog interessanter. Zij strijden dit seizoen voor het eerst ook om de Eurojackpot KNVB Beker Amateurwinnaar, een officiële prijs voor de beste amateurclub in het toernooi. De KNVB-beker is daarmee het eerste bekertoernooi ter wereld met een aparte prijs voor deelnemende amateurclubs. De bokaal voor de winnaar lijkt net als die van de toernooiwinnaar op een dennenappel, maar heeft een blauwe in plaats van een zilveren kleur.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft de uitwedstrijd tegen Real Betis gewonnen (0-2). De ploeg van trainer Diego Simeone is met de winst naar de vierde plaats van de ranglijst van La Liga geklommen.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Dani Carvajal is opnieuw geblesseerd geraakt. De aanvoerder van Real Madrid ondergaat een kijkoperatie aan een knie en staat naar verwachting maanden aan de kant.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Sherida Spitse (35) kijkt uit naar haar afscheid van het Nederlands elftal. De recordinternational van Oranje speelt dinsdag haar 248e en laatste interland in Nijmegen tegen Canada. "Het is mooi geweest. Het is goed zo", zei Spitse maandagmiddag in Zeist.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Kevin De Bruyne heeft in het duel met Internazionale van zaterdag een ernstige hamstringblessure opgelopen, meldt zijn club Napoli. Volgens Italiaanse media komt de 34-jarige Belgische voetballer dit jaar niet meer in actie. Napoli heeft zelf geen hersteltermijn genoemd.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft trainer Igor Tudor ontslagen. De club uit Turijn meldt dat de 47-jarige Kroaat na zeven maanden uit zijn functie is gezet. Hetzelfde geldt voor zijn staf.
21 uur geleden