Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse baggeraars gaan Britse haven dieper maken

Nederlandse baggeraars gaan Britse haven dieper maken

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraars Boskalis en Van Oord gaan het toegangskanaal naar de haven van Harwich en de binnenhaven van de Britse plaats verdiepen. Met deze nieuwe klus is 140 miljoen euro gemoeid, die zal worden verdeeld tussen de twee Nederlandse bedrijven.

Nu is de haven nog circa 14,5 meter diep. Dat moet 16 meter worden om een onbelemmerde toegang van de nieuwste generatie containerschepen tot de havens van Harwich en het naastgelegen Felixstowe mogelijk te maken. Daartoe zal in totaal 15 miljoen kubieke meter slib, zand en klei worden gebaggerd. Al dat gebaggerde materiaal zal vervolgens worden afgevoerd naar een aangewezen gebied voor de kust. De baggeraars zullen ook grote keien van de zeebodem verwijderen.

De werkzaamheden gaan direct van start en hebben een looptijd van maximaal twee jaar. Het consortium laat verder weten bij het project gebruik te maken van duurzame biobrandstof. Daardoor moet de CO2-uitstoot lager uitpakken dan anders het geval zou zijn geweest.

Meer uit Financieel

Zeeman-topman wordt voorzitter van belangenclub supermarkten

LEIDSCHENDAM (ANP) - De topman van textielwinkelketen Zeeman, Erik-Jan Mares, gaat de belangen behartigen van supermarkten. Vanaf september is hij voorzitter van branchevereniging Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL).

22 minuten geleden
Werkgeversclubs roepen ondernemers op tot actie na malwarezaak

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland roepen ondernemers met een WordPress-website op om "zo snel mogelijk" hun beveiliging te controleren. De werkgeversorganisaties doen dit naar aanleiding van een grote internationale politieactie deze week. Daarbij werd een belangrijk netwerk van cybercriminelen verstoord dat WordPress-websites misbruikt om malware te verspreiden onder bezoekers.

38 minuten geleden
Parfumketen Douglas somberder over winst door prijsbewuste klant

DÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas is somberder over de resultaten dit jaar. Door onzekerheid over de economische gevolgen van oorlogen kijken consumenten kritischer naar de prijs. Daardoor stelt het bedrijf onder andere zijn verwachtingen over de winstgevendheid en omzet naar beneden bij.

49 minuten geleden
Duitse staat mag van EU belang nemen in Leopard 2-maker KNDS

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Duitse staat mag van Brussel een minderheidsbelang nemen in de Frans-Duitse wapenfabrikant KNDS, die onder meer Leopard 2-gevechtstanks maakt. De Europese Commissie heeft vanuit het mededingingsrecht geen bezwaar en keurt de verkoop goed.

1 uur geleden
Chipmaker Intel stijgt op Wall Street na opmerking Trump

NEW YORK (ANP) - Chipmaker Intel ging donderdag stevig omhoog op de beurzen in New York na uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president heeft Apple ingestemd om samen met Intel zijn chips te ontwerpen en te produceren in de Verenigde Staten. Trump gaf geen verdere details over de samenwerking. De Amerikaanse regering investeerde vorig jaar al miljarden in Intel om de chipproductie in eigen land te stimuleren.

2 uur geleden
ACM: minder brievenbussen, betrouwbaarheid post blijft ondermaats

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft vorig jaar meer brievenbussen weggehaald dan in eerdere jaren. Door heel Nederland verdwenen bijna achthonderd brievenbussen. De betrouwbaarheid van de postbezorging is daarnaast gelijk gebleven en lag in 2025 opnieuw ruim onder de wettelijke norm, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) donderdag in een jaarlijkse monitor van de post- en pakketmarkt.

2 uur geleden
Langverwachte game GTA VI volgende week te reserveren

NEW YORK (ANP) - De nieuwe game uit de populaire reeks Grand Theft Auto is vanaf volgende week vooraf te bestellen, kondigt uitgever Rockstar Games aan. De komst van de game Grand Theft Auto VI is meermaals uitgesteld en moet volgens de planning in november verschijnen.

2 uur geleden