Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse baantoppers present bij eerste Champions League

Nederlandse baantoppers present bij eerste Champions League

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Met onder anderen Harrie Lavreysen en Kirsten Wild begint zaterdag op Mallorca een reeks wedstrijden voor baanwielrenners die de prestigieuze naam UCI Track Champions League heeft gekregen. Het moet een jaarlijkse competitie worden tussen toprijders die zes zaterdagavonden op rij tegen elkaar uitkomen. De coronamaatregelen verhinderen dat dit jaar, maar op de dagen dat er wel gereden wordt belooft Lavreysen spektakel. "Ik heb er zin in, ook al ligt de druk natuurlijk lager dan op de Spelen en de WK."

De wielerbaan van Saint-Quentin-en-Yvelines bleek voor de eerste editie niet beschikbaar. De nabij Parijs gelegen wielerpiste wordt momenteel gebruikt als vaccinatiecentrum. Het schema veranderde daardoor iets met nu, na de openingsavond in Palma de Mallorca, nog wedstrijden in het Litouwse Panevézys, Londen (twee dagen op rij) en Tel Aviv waar de competitie op 11 december eindigt.

Voor onder anderen Lavreysen en Jeffrey Hoogland komt de wedstrijdenreeks na een kort maar hevig seizoen waarin binnen drie maanden het baantoernooi op de Olympische Spelen, de EK en de WK werden afgewerkt. "Toch heb ik er nog veel zin in", zegt Lavreysen, anderhalve week geleden nog goed voor drie wereldtitels op de piste van Roubaix.

Vier onderdelen

Er wordt telkens gereden op vier onderdelen. De sprinters, met ook Shanne Braspennincx en Laurine van Riessen op de deelnemerslijst, komen uit op de sprint en de keirin. Voor de duurrenners, onder wie Wild en Roy Eefting, staan de scratch (met 18 renners na 20 ronden sprinten om de zege) en de afvalkoers (eveneens 18 deelnemers, van wie om de twee ronden de laatste afvalt) op het programma. Er kunnen in totaal 72 renners deelnemen en na vijf wedstrijden wordt er een eindklassement opgemaakt.

Lavreysen is enthousiast over het format, dat tot meer spektakel moet leiden om tv-kijkers te binden. "Het is een heel ander soort toernooi dan een WK. We rijden op een avond drie sprintritten en twee keer een keirin." Op dat laatste onderdeel starten zes renners achter een derny. Wanneer die uit de baan is wordt er gesprint om de winst. "Op de sprint begin je met ritten met drie renners van wie alleen de winnaar doorgaat. Ook in de halve finales start je met drie waarna er twee renners in de finale uitkomen. De kans is veel groter dat Jeffrey en ik nu eens niet in de finale tegenover elkaar staan. Het zal niet zo voor de hand liggen als op een WK." De afgelopen drie WK's troffen beide Nederlanders elkaar in de sprintfinale, net als op de Spelen van Japan. Telkens won Lavreysen.

Meer uit Sport

Albies slaat honkballers met homerun naar zege op Nicaragua

MIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.

46 minuten geleden
Sablikova nam in Thialf afscheid met haar 'mooiste race ooit'

HEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.

2 uur geleden
Van de Bunt ziet Eitrem als favoriet voor titel WK allround

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.

2 uur geleden
Van de Bunt halverwege zesde op WK allround, Stolz leidt

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.

3 uur geleden
Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

5 uur geleden
Groenewoud komt matige start WK allround te boven

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.

5 uur geleden
Groenewoud derde na eerste dag WK allround, Beune vierde

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.

6 uur geleden