Nederlandse autoverkopen licht toegenomen na maanden van daling
BUNNIK (ANP) - De Nederlandse verkoop van nieuwe personenauto's is vorige maand hoger uitgekomen dan in dezelfde maand vorig jaar. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging vertoonde de hoeveelheid geregistreerde auto's in februari na maanden van daling weer een lichte stijging.
Er werden 22.860 voertuigen op kenteken gezet. Dat is bijna 6 procent meer dan een jaar eerder. Vooral de KIA Picanto, de KIA Niro en de Volvo XC40 werden relatief veel verkocht. In januari kelderden de verkopen nog ruim 11 procent.
Of met deze toename het tij is gekeerd en de stijging komende maanden doorzet, is volgens de branche nog niet te zeggen. Dat komt door de aanhoudende wereldwijde tekorten aan computerchips die de autoproductie naar verwachting tot in de tweede helft van dit jaar parten blijven spelen. Daardoor lopen lopen de leveringen van nieuwe auto's vertraging op.
BOVAG en RAI Vereniging rekenen er vooralsnog op dat de verkopen dit jaar in totaal uitkomen op 391.000 nieuwe auto’s. Dat zou wel een duidelijke verbetering zijn ten opzichte van vorig jaar. Toen bleef de teller nog steken op 322.831 auto’s.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
21 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
23 uur geleden