Nederlandse autoverkopen licht toegenomen na maanden van daling
BUNNIK (ANP) - De Nederlandse verkoop van nieuwe personenauto's is vorige maand hoger uitgekomen dan in dezelfde maand vorig jaar. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging vertoonde de hoeveelheid geregistreerde auto's in februari na maanden van daling weer een lichte stijging.
Er werden 22.860 voertuigen op kenteken gezet. Dat is bijna 6 procent meer dan een jaar eerder. Vooral de KIA Picanto, de KIA Niro en de Volvo XC40 werden relatief veel verkocht. In januari kelderden de verkopen nog ruim 11 procent.
Of met deze toename het tij is gekeerd en de stijging komende maanden doorzet, is volgens de branche nog niet te zeggen. Dat komt door de aanhoudende wereldwijde tekorten aan computerchips die de autoproductie naar verwachting tot in de tweede helft van dit jaar parten blijven spelen. Daardoor lopen lopen de leveringen van nieuwe auto's vertraging op.
BOVAG en RAI Vereniging rekenen er vooralsnog op dat de verkopen dit jaar in totaal uitkomen op 391.000 nieuwe auto’s. Dat zou wel een duidelijke verbetering zijn ten opzichte van vorig jaar. Toen bleef de teller nog steken op 322.831 auto’s.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Europese landen invoerheffingen van 100 procent op te leggen als die een belasting op digitale diensten van Amerikaanse techbedrijven invoeren. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft een nieuwe raad van toezicht. De Bondsraad van FNV heeft vrijdag ingestemd met die nieuwe raad, die daardoor direct van start kan gaan. Met die stap neemt ook de huidige raad van toezicht, onder wie de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts, rond 1 juli afscheid.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies gesloten. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden bij de dalers op het Damrak. Ook Shell was een verliezer door een daling van de olieprijzen.
17 uur geleden