Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse autoverkoop trekt verder aan

Nederlandse autoverkoop trekt verder aan

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in november opnieuw gegroeid. Vooral hybride auto's en volledig elektrische personenwagens waren in trek, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging op basis van nieuwe cijfers.

In november zijn 34.434 nieuwe auto's op kenteken gezet. Dat zijn er 22 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar en ruim 2000 meer dan een maand eerder. Hybride auto's waren goed voor een marktaandeel van bijna 40 procent. Volledig elektrische auto's namen ruim 39 procent van de markt in beslag. Daarmee steeg de verkoop van volledig elektrische auto's met 41 procent ten opzichte van november 2023. Nog geen vijfde van de nieuw verkochte auto's vorige maand was een benzinevariant.

De gewildheid van dieselauto's is al langer op zijn retour en dat bleek vorige maand ook weer. In november werden er 207 nieuwe dieselauto's geregistreerd, goed voor een marktaandeel van slechts 0,6 procent.

Populaire merken

De auto's van Volkswagen waren het populairst, maar ook Tesla's waren in trek. Op plek 3, 4 en 5 van meest geregistreerde automerken stonden respectievelijk Toyota, Volvo en Kia. De Tesla Model Y was met 1867 registraties het bestverkochte automodel van de maand.

Tot nu toe zijn er dit jaar 344.624 nieuwe auto's op kenteken gezet. Dat is vrijwel gelijk aan de 343.192 registraties in dezelfde periode vorig jaar, meldt de branche. Voordat de autoverkoop in september weer opkrabbelde, was maandenlang sprake van een daling. In oktober spraken BOVAG en RAI Vereniging van een teken van voorzichtig herstel van de markt, maar vonden ze het nog te vroeg voor definitieve conclusies.

Slag om de arm

Ook na de cijfers van november blijft BOVAG nog een slag om de arm houden. "Een paar maanden geleden hadden we het negatiever verwacht dan het nu lijkt, daar zijn we blij mee. Het is wachten wat de laatste maand doet", laat een woordvoerder van de brancheorganisatie weten. December kan vaak "wispelturig" zijn als het om de verkoop van auto's gaat, benadrukt hij.

Bedrijven zijn duidelijk bezig met het elektrificeren van hun wagenpark, maar consumenten zouden nog terughoudend zijn met het kopen van een elektrische auto. De markt voor stekkerwagens moet het dan ook vooral hebben van zakelijke kopers.

Meer uit Financieel

Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

48 minuten geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

2 uur geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

2 uur geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

2 uur geleden
Reuters: Duitse regering verlaagt groeiverwachtingen economie

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verlaagt de groeiverwachtingen voor de economie voor dit jaar en volgend jaar. Dat melden bronnen in Berlijn aan persbureau Reuters. De inflatieverwachtingen worden juist naar boven bijgesteld als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
KLM schrapt 160 vluchten op Schiphol om gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.

3 uur geleden
Wall Street licht omhoog na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.

4 uur geleden