Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse autoverkoop trekt verder aan

Nederlandse autoverkoop trekt verder aan

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in november opnieuw gegroeid. Vooral hybride auto's en volledig elektrische personenwagens waren in trek, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging op basis van nieuwe cijfers.

In november zijn 34.434 nieuwe auto's op kenteken gezet. Dat zijn er 22 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar en ruim 2000 meer dan een maand eerder. Hybride auto's waren goed voor een marktaandeel van bijna 40 procent. Volledig elektrische auto's namen ruim 39 procent van de markt in beslag. Daarmee steeg de verkoop van volledig elektrische auto's met 41 procent ten opzichte van november 2023. Nog geen vijfde van de nieuw verkochte auto's vorige maand was een benzinevariant.

De gewildheid van dieselauto's is al langer op zijn retour en dat bleek vorige maand ook weer. In november werden er 207 nieuwe dieselauto's geregistreerd, goed voor een marktaandeel van slechts 0,6 procent.

Populaire merken

De auto's van Volkswagen waren het populairst, maar ook Tesla's waren in trek. Op plek 3, 4 en 5 van meest geregistreerde automerken stonden respectievelijk Toyota, Volvo en Kia. De Tesla Model Y was met 1867 registraties het bestverkochte automodel van de maand.

Tot nu toe zijn er dit jaar 344.624 nieuwe auto's op kenteken gezet. Dat is vrijwel gelijk aan de 343.192 registraties in dezelfde periode vorig jaar, meldt de branche. Voordat de autoverkoop in september weer opkrabbelde, was maandenlang sprake van een daling. In oktober spraken BOVAG en RAI Vereniging van een teken van voorzichtig herstel van de markt, maar vonden ze het nog te vroeg voor definitieve conclusies.

Slag om de arm

Ook na de cijfers van november blijft BOVAG nog een slag om de arm houden. "Een paar maanden geleden hadden we het negatiever verwacht dan het nu lijkt, daar zijn we blij mee. Het is wachten wat de laatste maand doet", laat een woordvoerder van de brancheorganisatie weten. December kan vaak "wispelturig" zijn als het om de verkoop van auto's gaat, benadrukt hij.

Bedrijven zijn duidelijk bezig met het elektrificeren van hun wagenpark, maar consumenten zouden nog terughoudend zijn met het kopen van een elektrische auto. De markt voor stekkerwagens moet het dan ook vooral hebben van zakelijke kopers.

Meer uit Financieel

Topman Søren Abildgaard vertrekt bij Odido

DEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.

14 minuten geleden
Booking.com mag werknemers verplichten deels op kantoor te werken

AMSTERDAM (ANP) - Booking.com mag zijn medewerkers verplichten om minstens 40 procent van de werktijd op kantoor te zijn. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald in een zaak tussen het boekingsplatform en de ondernemingsraad (or) over het nieuwe thuiswerkbeleid.

19 minuten geleden
Unilever-topman beraadt zich op toekomst van Unox na besluit ACM

LONDEN (ANP) - Unilever-topman Fernando Fernandez kan nog niet zeggen wat er met het rookworsten- en soepenmerk Unox gebeurt, nu concurrentiewaakhond ACM de verkoop aan het bedrijf Zwanenberg heeft afgekeurd. "We zijn teleurgesteld over het besluit. We hadden gehoopt op een uitkomst waarbij we niet alleen het merk en de productie in Nederland konden behouden, maar ook de mogelijkheid zouden krijgen om de productie in Oss verder te versterken en uit te breiden", zei de bestuursvoorzitter woensdag tijdens een toelichting op de resultaten.

50 minuten geleden
Goederenoverslag havens Terneuzen, Vlissingen en Gent omhoog

TERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.

1 uur geleden
Personeel uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat actievoeren

ZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.

2 uur geleden
Mailadressen gelekt bij bedrijf achter Pac-Man en Digimon

TOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.

2 uur geleden
Bitcoinplatform Bitonic doet deze week aangifte na hack

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.

2 uur geleden