Nederlandse autoverkoop trekt verder aan
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in november opnieuw gegroeid. Vooral hybride auto's en volledig elektrische personenwagens waren in trek, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging op basis van nieuwe cijfers.
In november zijn 34.434 nieuwe auto's op kenteken gezet. Dat zijn er 22 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar en ruim 2000 meer dan een maand eerder. Hybride auto's waren goed voor een marktaandeel van bijna 40 procent. Volledig elektrische auto's namen ruim 39 procent van de markt in beslag. Daarmee steeg de verkoop van volledig elektrische auto's met 41 procent ten opzichte van november 2023. Nog geen vijfde van de nieuw verkochte auto's vorige maand was een benzinevariant.
De gewildheid van dieselauto's is al langer op zijn retour en dat bleek vorige maand ook weer. In november werden er 207 nieuwe dieselauto's geregistreerd, goed voor een marktaandeel van slechts 0,6 procent.
Populaire merken
De auto's van Volkswagen waren het populairst, maar ook Tesla's waren in trek. Op plek 3, 4 en 5 van meest geregistreerde automerken stonden respectievelijk Toyota, Volvo en Kia. De Tesla Model Y was met 1867 registraties het bestverkochte automodel van de maand.
Tot nu toe zijn er dit jaar 344.624 nieuwe auto's op kenteken gezet. Dat is vrijwel gelijk aan de 343.192 registraties in dezelfde periode vorig jaar, meldt de branche. Voordat de autoverkoop in september weer opkrabbelde, was maandenlang sprake van een daling. In oktober spraken BOVAG en RAI Vereniging van een teken van voorzichtig herstel van de markt, maar vonden ze het nog te vroeg voor definitieve conclusies.
Slag om de arm
Ook na de cijfers van november blijft BOVAG nog een slag om de arm houden. "Een paar maanden geleden hadden we het negatiever verwacht dan het nu lijkt, daar zijn we blij mee. Het is wachten wat de laatste maand doet", laat een woordvoerder van de brancheorganisatie weten. December kan vaak "wispelturig" zijn als het om de verkoop van auto's gaat, benadrukt hij.
Bedrijven zijn duidelijk bezig met het elektrificeren van hun wagenpark, maar consumenten zouden nog terughoudend zijn met het kopen van een elektrische auto. De markt voor stekkerwagens moet het dan ook vooral hebben van zakelijke kopers.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiƫn mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.
26 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.
27 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - China en Canada zijn overeengekomen om een aantal importheffingen te verlagen. Dat meldt de Canadese premier Mark Carney, die deze week in Beijing is. Onder andere Canadees koolzaad en Chinese auto's vallen onder de deal.
2 uur geleden