Nederlandse autoverkoop trekt verder aan
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in november opnieuw gegroeid. Vooral hybride auto's en volledig elektrische personenwagens waren in trek, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging op basis van nieuwe cijfers.
In november zijn 34.434 nieuwe auto's op kenteken gezet. Dat zijn er 22 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar en ruim 2000 meer dan een maand eerder. Hybride auto's waren goed voor een marktaandeel van bijna 40 procent. Volledig elektrische auto's namen ruim 39 procent van de markt in beslag. Daarmee steeg de verkoop van volledig elektrische auto's met 41 procent ten opzichte van november 2023. Nog geen vijfde van de nieuw verkochte auto's vorige maand was een benzinevariant.
De gewildheid van dieselauto's is al langer op zijn retour en dat bleek vorige maand ook weer. In november werden er 207 nieuwe dieselauto's geregistreerd, goed voor een marktaandeel van slechts 0,6 procent.
Populaire merken
De auto's van Volkswagen waren het populairst, maar ook Tesla's waren in trek. Op plek 3, 4 en 5 van meest geregistreerde automerken stonden respectievelijk Toyota, Volvo en Kia. De Tesla Model Y was met 1867 registraties het bestverkochte automodel van de maand.
Tot nu toe zijn er dit jaar 344.624 nieuwe auto's op kenteken gezet. Dat is vrijwel gelijk aan de 343.192 registraties in dezelfde periode vorig jaar, meldt de branche. Voordat de autoverkoop in september weer opkrabbelde, was maandenlang sprake van een daling. In oktober spraken BOVAG en RAI Vereniging van een teken van voorzichtig herstel van de markt, maar vonden ze het nog te vroeg voor definitieve conclusies.
Slag om de arm
Ook na de cijfers van november blijft BOVAG nog een slag om de arm houden. "Een paar maanden geleden hadden we het negatiever verwacht dan het nu lijkt, daar zijn we blij mee. Het is wachten wat de laatste maand doet", laat een woordvoerder van de brancheorganisatie weten. December kan vaak "wispelturig" zijn als het om de verkoop van auto's gaat, benadrukt hij.
Bedrijven zijn duidelijk bezig met het elektrificeren van hun wagenpark, maar consumenten zouden nog terughoudend zijn met het kopen van een elektrische auto. De markt voor stekkerwagens moet het dan ook vooral hebben van zakelijke kopers.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiƫn dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.
25 minuten geledenJEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiƫle markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.
3 uur geleden