Nederlandse atleten pakken recordaantal van zeven medailles
TOKIO (ANP) - De Nederlandse atletiekafvaardiging heeft op de Olympische Spelen in Tokio een recordaantal van zeven medailles gepakt. Het oude record stond op zes en dateerde van 1948 toen de Spelen in Londen werden gehouden.
Op de slotdag van het olympisch atletiektoernooi pakten de estafettemannen (zilver, 4x400 meter) en Sifan Hassan (goud, 10.000 meter) een medaille en daarmee brachten zij het totaalaantal atletiekmedailles op zeven. Hassan was al in het bezit van twee medailles: brons op de 1500 meter en goud op de 5000 meter.
Ook Femke Bol (brons, 400 meter horden) en zevenkampsters Anouk Vetter (zilver) en Emma Oosterwegel (brons) beklommen het podium in het Olympisch Stadion van Tokio.
Rio de Janeiro
Op de vorige Spelen, in Rio de Janeiro, moest de Nederlandse atletiekploeg genoegen nemen met slechts één plak; Dafne Schippers won zilver op de 200 meter. Dat betekende de eerste Nederlandse atletiekmedaille sinds 1992 van Ellen van Langen, die in Barcelona op sensationele wijze naar het goud liep op de 800 meter.
73 jaar geleden bezorgde Fanny Blankers-Koen Nederland vier gouden medailles. Wim Slijkhuis won twee keer brons.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.
16 minuten geledenDUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
6 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
15 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
15 uur geleden