
Nederlandse atleten pakken recordaantal van zeven medailles
TOKIO (ANP) - De Nederlandse atletiekafvaardiging heeft op de Olympische Spelen in Tokio een recordaantal van zeven medailles gepakt. Het oude record stond op zes en dateerde van 1948 toen de Spelen in Londen werden gehouden.
Op de slotdag van het olympisch atletiektoernooi pakten de estafettemannen (zilver, 4x400 meter) en Sifan Hassan (goud, 10.000 meter) een medaille en daarmee brachten zij het totaalaantal atletiekmedailles op zeven. Hassan was al in het bezit van twee medailles: brons op de 1500 meter en goud op de 5000 meter.
Ook Femke Bol (brons, 400 meter horden) en zevenkampsters Anouk Vetter (zilver) en Emma Oosterwegel (brons) beklommen het podium in het Olympisch Stadion van Tokio.
Rio de Janeiro
Op de vorige Spelen, in Rio de Janeiro, moest de Nederlandse atletiekploeg genoegen nemen met slechts één plak; Dafne Schippers won zilver op de 200 meter. Dat betekende de eerste Nederlandse atletiekmedaille sinds 1992 van Ellen van Langen, die in Barcelona op sensationele wijze naar het goud liep op de 800 meter.
73 jaar geleden bezorgde Fanny Blankers-Koen Nederland vier gouden medailles. Wim Slijkhuis won twee keer brons.
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse heeft voor de eerste keer de Waalse Pijl gewonnen. De 22-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck was op de Muur van Hoei te sterk voor landgenote Demi Vollering, die net als vorig jaar tweede werd.
13 uur geledenPODGORICA (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in de klasse tot 52 kilogram een bronzen medaille behaald. In de herkansingen rekende de 24-jarige judoka uit Spijkenisse af met de Hongaarse Reka Pupp (ippon) en de Israëlische Gefen Primo, die in de verlenging (golden score) met een ippon aan de kant werd gezet.
14 uur geledenHOEI (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de tweede keer de Waalse Pijl gewonnen, de Ardenner wielerkoers die eindigt op de Muur van Hoei. De Sloveen van UAE Team Emirates versnelde op de slotklim en geen van zijn concurrenten kon volgen.
14 uur geledenHOEI (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de tweede keer de Waalse Pijl gewonnen, de Ardenner wielerkoers die eindigt op de Muur van Hoei. De Sloveen van UAE Team Emirates versnelde op de slotklim en geen van zijn concurrenten kon volgen.
14 uur geledenPODGORICA (ANP) - Judoka Emiel Jaring heeft op de EK in de klasse tot 60 kilogram geen medaille weten te veroveren. De 25-jarige Purmerender ging in de herkansingen direct onderuit tegen de Armeniër Asjik Andrejan en werd zevende.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is alsnog toegelaten tot het masterstoernooi van Madrid. De 29-jarige Nederlander verloor dinsdag in de kwalificaties van Juan Manuel Cerúndolo, maar mag als lucky loser toch meedoen.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om het hoofdschema te bereiken van het masterstoernooi van Madrid. De 29-jarige tennisser verloor in drie sets op het Spaanse gravel van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-7 (3) 7-5 6-7 (5).
1 dag geleden