Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse artiesten gaan iconisch Duits muziekgebouw verlichten

Nederlandse artiesten gaan iconisch Duits muziekgebouw verlichten

HAMBURG/AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse kunstenaarsduo DRIFT krijgt een bijzondere rol bij de viering van het eerste lustrum van de nu al iconische Elbphilharmonie in Hamburg. Ze hebben een lichtkunstwerk ontworpen voor de gevel van het spraakmakende muziekgebouw. Met honderden drones wordt het tot leven gebracht op de tonen van het Concerto for Piano and Orchestra van Thomas Adès.

De viering van het vijfjarig bestaan van de Elbphilharmonie begint dinsdag met een galaconcert, terwijl er op 28 april een internationaal jubileumfestival wordt geopend met als titel Breaking Waves. Dan wordt ook drie keer het lichtwerk van DRIFT vertoond, het duo dat in 2007 door Lonneke Gordijn en Ralph Nauta werd opgericht.

In samenwerking met het Museum für Kunst und Ambacht Hamburg (MK&G), dat nu al aandacht besteedt aan het tweetal, gaf de Elbphilharmonie DRIFT opdracht voor het kunstwerk. Eigenlijk zou het deze week al worden gepresenteerd, maar het werd uitgesteld vanwege de coronaregels.

Het muziekgebouw, dat bij de opening aandacht uit de hele wereld kreeg, heeft in de eerste vijf jaar 3,3 miljoen concertbezoekers getrokken naar bijna 3000 uitvoeringen. Het gebouw, met name het uitzichtsplatform op de achtste verdieping, kan ook worden bezocht zonder een concertkaartje te kopen. Circa 14,5 miljoen mensen uit tal van landen waaronder Nederland maakten daar al gebruik van.

Meer uit Binnenland

Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

23 minuten geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

25 minuten geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

10 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

13 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

16 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

17 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

19 uur geleden