Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse artiesten gaan iconisch Duits muziekgebouw verlichten

Nederlandse artiesten gaan iconisch Duits muziekgebouw verlichten

HAMBURG/AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse kunstenaarsduo DRIFT krijgt een bijzondere rol bij de viering van het eerste lustrum van de nu al iconische Elbphilharmonie in Hamburg. Ze hebben een lichtkunstwerk ontworpen voor de gevel van het spraakmakende muziekgebouw. Met honderden drones wordt het tot leven gebracht op de tonen van het Concerto for Piano and Orchestra van Thomas Adès.

De viering van het vijfjarig bestaan van de Elbphilharmonie begint dinsdag met een galaconcert, terwijl er op 28 april een internationaal jubileumfestival wordt geopend met als titel Breaking Waves. Dan wordt ook drie keer het lichtwerk van DRIFT vertoond, het duo dat in 2007 door Lonneke Gordijn en Ralph Nauta werd opgericht.

In samenwerking met het Museum für Kunst und Ambacht Hamburg (MK&G), dat nu al aandacht besteedt aan het tweetal, gaf de Elbphilharmonie DRIFT opdracht voor het kunstwerk. Eigenlijk zou het deze week al worden gepresenteerd, maar het werd uitgesteld vanwege de coronaregels.

Het muziekgebouw, dat bij de opening aandacht uit de hele wereld kreeg, heeft in de eerste vijf jaar 3,3 miljoen concertbezoekers getrokken naar bijna 3000 uitvoeringen. Het gebouw, met name het uitzichtsplatform op de achtste verdieping, kan ook worden bezocht zonder een concertkaartje te kopen. Circa 14,5 miljoen mensen uit tal van landen waaronder Nederland maakten daar al gebruik van.

Meer uit Binnenland

Advocatenkantoor Knoops moet bijna ton terugbetalen aan ex-cliënt

AMSTERDAM (ANP) - Het advocatenechtpaar Geert-Jan en Carry Knoops moet een deel van de advocatenkosten terugbetalen aan een ex-cliënt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam woensdag bepaald. Het gaat om iets meer dan 95.000 euro.

31 minuten geleden
Iraanse academici in Nederland hoopvol over staakt-het-vuren

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland, Shahin Sultany Taied, zegt namens die groep dat hij blij is met het tijdelijke staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. "Wij zijn voor vrijheid en vrede. Shahs en mullahs in Iran willen doorgaan met de oorlog, wij niet."

38 minuten geleden
Joodse koepel wil dat minister en GelreDome concert Ye schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg vraagt justitieminister David van Weel en het GelreDome twee concerten van rapper Ye op 6 en 8 juni te annuleren. Het verzoek volgt op stappen in het Verenigd Koninkrijk, waar drie concerten werden geannuleerd nadat de Britse regering hem de toegang tot het land had ontzegd. Ye, ook bekend onder de naam Kanye West, staat ter discussie door antisemitische uitingen die hij jarenlang deed.

47 minuten geleden
Ex-advocaat Weski ontkent uitspraken tijdens arrestatie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski ontkent dat zij een reeks verdachte uitspraken heeft gedaan tijdens haar arrestatie op 21 april 2023. Dat liet zij woensdag haar advocaat Geert-Jan Knoops voordragen uit een door haar geschreven verklaring, aan het begin van het pleidooi dat Knoops en zijn collega's deze week houden. Het Openbaar Ministerie verdenkt Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi. Vorige week eiste het OM 4,5 jaar cel tegen haar.

2 uur geleden
Trump: ik ga akkoord met geen aanvallen op Iran voor 2 weken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.

10 uur geleden
Ziekenhuizen: patiëntgegevens veilig na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.

10 uur geleden
Israël akkoord met wapenstilstand van twee weken met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.

10 uur geleden