Nederlandse artiesten gaan iconisch Duits muziekgebouw verlichten
HAMBURG/AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse kunstenaarsduo DRIFT krijgt een bijzondere rol bij de viering van het eerste lustrum van de nu al iconische Elbphilharmonie in Hamburg. Ze hebben een lichtkunstwerk ontworpen voor de gevel van het spraakmakende muziekgebouw. Met honderden drones wordt het tot leven gebracht op de tonen van het Concerto for Piano and Orchestra van Thomas Adès.
De viering van het vijfjarig bestaan van de Elbphilharmonie begint dinsdag met een galaconcert, terwijl er op 28 april een internationaal jubileumfestival wordt geopend met als titel Breaking Waves. Dan wordt ook drie keer het lichtwerk van DRIFT vertoond, het duo dat in 2007 door Lonneke Gordijn en Ralph Nauta werd opgericht.
In samenwerking met het Museum für Kunst und Ambacht Hamburg (MK&G), dat nu al aandacht besteedt aan het tweetal, gaf de Elbphilharmonie DRIFT opdracht voor het kunstwerk. Eigenlijk zou het deze week al worden gepresenteerd, maar het werd uitgesteld vanwege de coronaregels.
Het muziekgebouw, dat bij de opening aandacht uit de hele wereld kreeg, heeft in de eerste vijf jaar 3,3 miljoen concertbezoekers getrokken naar bijna 3000 uitvoeringen. Het gebouw, met name het uitzichtsplatform op de achtste verdieping, kan ook worden bezocht zonder een concertkaartje te kopen. Circa 14,5 miljoen mensen uit tal van landen waaronder Nederland maakten daar al gebruik van.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
6 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
7 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
9 uur geleden