Nederlandse Anglicanen: Elizabeth wordt zeker gemist
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse tak van de Church of England laat weten dat Koningin Elizabeth II "zeker erg wordt gemist". Dat zegt dominee Ruan Crew, coördinator van de Church of England in Nederland.
"Ze was een erg stabiel figuur gedurende veel jaren, ook in ons bisdom. Haar persoonlijke geloof is ook een inspiratie voor heel veel mensen geweest, met name met haar kersttoespraken. In latere jaren heeft ze meer vrijheid genomen om deze persoonlijker te brengen. Het was bijzonder inspirerend voor christenen in onze kerk om dit te horen en te zien", aldus Crew.
Op de website van de Church of England komt een digitaal condoleanceregister. In Nederland zullen de diverse kerken die bij de Church of England horen de deuren openen.
Condoleances
De Holy Trinity Church in Utrecht, waar Crew predikant is, biedt mensen vrijdag tussen 10.00 uur en 20.00 uur de mogelijkheid om hun condoleances achter te laten. Zondag besteedt de kerk tijdens de dienst aandacht aan het overlijden van Elizabeth II met een gebed en door het zingen van het Britse volkslied. "Dan moeten mensen de tekst aanpassen van queen naar king", aldus Crew.
De Church of England zegt "diepbedroefd" te zijn vanwege het overlijden van Koningin Elizabeth II. Dat schrijft Robert Innes, bisschop van de kerk in Europa, in een verklaring van de kerk op de website.
Medeleven
De bisschop heeft zijn medeleven aan de Britse koninklijke familie betuigd "op dit pijnlijke moment" en omschrijft de Queen als een "diep geliefd en gekoesterd staatshoofd". "We zullen hen in onze gebeden gedenken. Het geloof van de koningin was haar kracht en gids gedurende haar leven. Dat zal ons troosten terwijl we om haar rouwen."
De kerk omschrijft Koningin Elizabeth II verder als een "symbool van geloof, plicht en publieke dienstbaarheid". "Daar had ze zich als jonge vrouw op toegelegd en dat was iets waar ze nooit van afweek." Over haar zoon Charles, die nu koning is, zegt de kerk te bidden voor het nieuwe staatshoofd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige Guillermo P. uit Amsterdam, die op 30 augustus geprobeerd zou hebben een vrouw te verkrachten in Diemen, is ook verdachte in een andere zedenzaak. Verdere details over die zaak zijn niet gegeven. Donderdag diende de eerste openbare zitting over de verkrachtingspoging in de rechtbank Amsterdam. Twee passerende fietsers overmeesterden P. bij het incident, dat plaatsvond kort na de dood van de 17-jarige Lisa. Na haar dood was er veel aandacht voor de veiligheid van vrouwen en meisjes op straat.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) stuurt volgende week een delegatie van hoge ambtenaren naar China om te praten over een oplossing voor het conflict rond het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia. Dat meldt de VVD-bewindsman in een bericht op X.
28 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - De politie heeft een 47-jarige man uit het Duitse Bergheim aangehouden in het onderzoek naar het dodelijke schietincident op een terras in Rijswijk in mei van dit jaar. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het incident, meldt de politie donderdag. Het onderzoek naar de schutter en een tweede mogelijk betrokkene loopt nog.
43 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Wie nog ongebruikte cadeaubonnen heeft liggen, kan deze vanaf donderdag een maand lang doneren aan Voedselbanken Nederland. Het geld wordt gebruikt voor mensen in financiële nood die voedselhulp nodig hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak roept de minister van Justitie en Veiligheid "met klem" op het wetsvoorstel aan te passen dat het makkelijker moet maken om geld en goederen van criminelen af te pakken. Het Openbaar Ministerie kan onder deze wet waardevolle spullen confisqueren zonder vervolging of veroordeling, waarschuwt de Raad voor de rechtspraak in een wetgevingsadvies. Het wetsvoorstel gaat ten koste van de rechtsbescherming van burgers, stelt de Raad.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Veel spoedeisendehulpafdelingen (SEH's) doen donderdag 24 uur lang onderzoek naar het nicotinegebruik van patiënten. Het doel is om informatie te krijgen over gebruik van sigaretten, snus en vapes in relatie tot klachten op de spoedeisende hulp.
2 uur geledenGOES (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag heeft een ramkraak plaatsgevonden bij een winkel aan de Lange Kerkstraat in Goes. Een auto reed daarbij tegen het pand, meldt de politie.
5 uur geleden