Nederlandse ambassadeur in Moskou bij begrafenis Navalny
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Moskou, Gilles Beschoor Plug, heeft vrijdag de begrafenis van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny bijgewoond, laat demissionair minister Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) weten. Navalny overleed onlangs in een strafkamp.
"Het gaat om iemand die zich altijd heeft ingezet voor de democratie in Rusland en tegen corruptie. Dat heeft hij met de dood moeten bekopen. En dan is het ook waardevol dat wij in de persoon van de ambassadeur respect en onze waardering kunnen uiten door aanwezig te zijn bij zijn begrafenis", zegt de minister.
Vrij kort na de dood van de 47-jarige oppositieleider op 16 februari legde de Nederlandse ambassadeur al bloemen bij een gedenkplek in Moskou voor Navalny. Bij de afscheidsplechtigheid waren vrijdag duizenden mensen aanwezig. De veiligheidsdiensten waren massaal aanwezig.
Meer uit Binnenland
MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geƫist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
14 uur geleden