Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse ambassades Beiroet en Teheran nog open

Nederlandse ambassades Beiroet en Teheran nog open

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassades in Beiroet en Teheran zijn nog open, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. "We volgen de situatie ter plaatse zeer nauwlettend", meldt hij. Dit weekend bleek dat Zweden de ambassade in de Libanese hoofdstad sluit vanwege het oplopende conflict in de regio.

Na een Israƫlische aanval op een Hezbollahcommandant in Beiroet en de liquidatie van een Hamasleider in de Iraanse hoofdstad Teheran bestaat de vrees voor verdere escalatie van het geweld in de regio. Internationaal wordt rekening gehouden met een aanval op Israƫl door Iran en de Libanese militie Hezbollah.

De reisadviezen voor Libanon en Iran staan al langere tijd op rood. Dat wil zeggen dat Nederlanders sterk wordt afgeraden naar de landen te reizen. Wie er al zit, krijgt het advies om weg te gaan, als dat nog op een veilige manier kan. Aan die adviezen verandert niets nu de situatie in de regio uit de hand dreigt te lopen, aldus de woordvoerder van het ministerie. "Een rood reisadvies geven we niet lichtzinnig." Er bestaat dan ook niet zoiets als "rood plus" nu de spanning oploopt, legt hij uit.

Veiligheidsmaatregelen

Hoeveel mensen met een Nederlands paspoort er mogelijk toch in beide landen aanwezig zijn, kan het ministerie volgens de woordvoerder niet zeggen, omdat mensen zich niet hoeven te registreren bij een reis die kant op. Een schatting gaat hij ook niet maken. Wel benadrukt hij dat het ministerie alles probeert om mensen te bereiken met de boodschap dat de landen niet veilig zijn. Zo stuurde de Nederlandse ambassade in Beiroet dit weekend opnieuw een waarschuwing aan mensen om weg te gaan uit Libanon.

Voor wat betreft de ambassades zegt de woordvoerder: "De veiligheid van onze mensen en hun families is daarbij prioriteit. Om veiligheidsredenen communiceren wij pas op het moment zelf of achteraf als we veiligheidsmaatregelen nemen."

Meer uit Binnenland

Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

1 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

2 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

4 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

8 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

8 uur geleden
Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

16 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

16 uur geleden