Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse ambassades Beiroet en Teheran nog open

Nederlandse ambassades Beiroet en Teheran nog open

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassades in Beiroet en Teheran zijn nog open, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. "We volgen de situatie ter plaatse zeer nauwlettend", meldt hij. Dit weekend bleek dat Zweden de ambassade in de Libanese hoofdstad sluit vanwege het oplopende conflict in de regio.

Na een Israëlische aanval op een Hezbollahcommandant in Beiroet en de liquidatie van een Hamasleider in de Iraanse hoofdstad Teheran bestaat de vrees voor verdere escalatie van het geweld in de regio. Internationaal wordt rekening gehouden met een aanval op Israël door Iran en de Libanese militie Hezbollah.

De reisadviezen voor Libanon en Iran staan al langere tijd op rood. Dat wil zeggen dat Nederlanders sterk wordt afgeraden naar de landen te reizen. Wie er al zit, krijgt het advies om weg te gaan, als dat nog op een veilige manier kan. Aan die adviezen verandert niets nu de situatie in de regio uit de hand dreigt te lopen, aldus de woordvoerder van het ministerie. "Een rood reisadvies geven we niet lichtzinnig." Er bestaat dan ook niet zoiets als "rood plus" nu de spanning oploopt, legt hij uit.

Veiligheidsmaatregelen

Hoeveel mensen met een Nederlands paspoort er mogelijk toch in beide landen aanwezig zijn, kan het ministerie volgens de woordvoerder niet zeggen, omdat mensen zich niet hoeven te registreren bij een reis die kant op. Een schatting gaat hij ook niet maken. Wel benadrukt hij dat het ministerie alles probeert om mensen te bereiken met de boodschap dat de landen niet veilig zijn. Zo stuurde de Nederlandse ambassade in Beiroet dit weekend opnieuw een waarschuwing aan mensen om weg te gaan uit Libanon.

Voor wat betreft de ambassades zegt de woordvoerder: "De veiligheid van onze mensen en hun families is daarbij prioriteit. Om veiligheidsredenen communiceren wij pas op het moment zelf of achteraf als we veiligheidsmaatregelen nemen."

Meer uit Binnenland

ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

1 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

1 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

3 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

4 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

4 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

5 uur geleden
Koningsdag in grote steden zonder grote incidenten verlopen

DEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.

6 uur geleden