Nederlandse ambassades Beiroet en Teheran nog open
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassades in Beiroet en Teheran zijn nog open, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. "We volgen de situatie ter plaatse zeer nauwlettend", meldt hij. Dit weekend bleek dat Zweden de ambassade in de Libanese hoofdstad sluit vanwege het oplopende conflict in de regio.
Na een Israëlische aanval op een Hezbollahcommandant in Beiroet en de liquidatie van een Hamasleider in de Iraanse hoofdstad Teheran bestaat de vrees voor verdere escalatie van het geweld in de regio. Internationaal wordt rekening gehouden met een aanval op Israël door Iran en de Libanese militie Hezbollah.
De reisadviezen voor Libanon en Iran staan al langere tijd op rood. Dat wil zeggen dat Nederlanders sterk wordt afgeraden naar de landen te reizen. Wie er al zit, krijgt het advies om weg te gaan, als dat nog op een veilige manier kan. Aan die adviezen verandert niets nu de situatie in de regio uit de hand dreigt te lopen, aldus de woordvoerder van het ministerie. "Een rood reisadvies geven we niet lichtzinnig." Er bestaat dan ook niet zoiets als "rood plus" nu de spanning oploopt, legt hij uit.
Veiligheidsmaatregelen
Hoeveel mensen met een Nederlands paspoort er mogelijk toch in beide landen aanwezig zijn, kan het ministerie volgens de woordvoerder niet zeggen, omdat mensen zich niet hoeven te registreren bij een reis die kant op. Een schatting gaat hij ook niet maken. Wel benadrukt hij dat het ministerie alles probeert om mensen te bereiken met de boodschap dat de landen niet veilig zijn. Zo stuurde de Nederlandse ambassade in Beiroet dit weekend opnieuw een waarschuwing aan mensen om weg te gaan uit Libanon.
Voor wat betreft de ambassades zegt de woordvoerder: "De veiligheid van onze mensen en hun families is daarbij prioriteit. Om veiligheidsredenen communiceren wij pas op het moment zelf of achteraf als we veiligheidsmaatregelen nemen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
2 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
11 uur geleden