Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse ambassade steunt sporters in Tokio met ballonnenactie

Nederlandse ambassade steunt sporters in Tokio met ballonnenactie

TOKIO (ANP) - De Nederlandse ambassade in Japan heeft de olympische sporters van TeamNL op een alternatieve manier gesteund. Vanaf een boot die om het olympisch dorp voer, werden 284 oranje ballonnen opgelaten, gelijk aan het aantal atleten waar de Nederlandse ploeg nu uit bestaat. Volgens de ambassade zijn de ballonnen gemaakt van biologisch afbreekbaar materiaal en dus niet schadelijk voor het milieu.

Op de boot, die een rondje maakte om het dorp waar vrijwel alle atleten en begeleiders verblijven, hing een spandoek met een aanmoediging in het Nederlands (Hup TeamNL). De ambassade had daarnaast een spandoek laten maken met daarop in het Japans een dankwoord aan het gastland van de Spelen.

Het mondiale sportevenement wordt zonder publiek afgewerkt. In Tokio is geen publiek welkom bij de sportwedstrijden. Op sommige locaties in andere steden mogen wel beperkte aantallen Japanse fans naar binnen. De ambassade zegt met de ballonnenactie de sporters van TeamNL op een alternatieve manier te willen ondersteunen.

Coronabesmettingen

De Nederlandse ploeg op de Spelen bestaat uit 288 sporters. Vier van hen (Candy Jacobs, Reshmie Oogink, Finn Florijn en Jean-Julien Rojer) zitten momenteel elders in Tokio in quarantaine, omdat ze positief hebben getest op het coronavirus.

Sportkoepel NOC*NSF schakelde dinsdag de hulp van de ambassadeur in om de situatie voor de sporters in het quarantainehotel iets te verbeteren. Ze mogen nu één keer per dag hun kamer af, om gezamenlijk in een grotere kamer waarvan het raam open kan wat buitenlucht op te snuiven. Dat gebeurt onder toezicht van een staflid van TeamNL.

Meer uit Sport

Partij Van de Zandschulp op Wimbledon gaat donderdag verder

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp moet zijn wedstrijd tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina in de tweede ronde van Wimbledon donderdag afmaken. De partij werd woensdag gestaakt op 5-5 in de vierde set wegens de invallende duisternis. Van de Zandschulp staat met 2-1 in sets achter: 1-6 6-4 3-6 5-5.

8 uur geleden
Ook vroege aftocht voor tennisster Paolini op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Jasmine Paolini is de volgende topspeelster die Wimbledon al vroeg moet verlaten. De als vierde geplaatste Italiaanse, die vorig jaar finaliste was, verloor in de tweede ronde van de Russin Kamilla Rakhimova in drie sets: 6-4 4-6 4-6.

9 uur geleden
Alcaraz moet op Wimbledon werken voor zege op Britse amateur

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De tweevoudig kampioen uit Spanje werd door de goed spelende Britse amateur Oliver Tarvet bij vlagen onder druk gezet, maar won alsnog in drie sets: 6-1 6-4 6-4.

11 uur geleden
Dertien Nederlanders in Lille aan de start van de Tour de France

LILLE (ANP) - Dertien Nederlandse wielrenners gaan zaterdag van start in de 112e editie van de Tour de France in Lille. De Nederlanders zijn verdeeld over negen ploegen, met niet meer dan twee per ploeg.

12 uur geleden
Tennisster Sabalenka laat zich niet verrassen op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De nummer 1 van de wereldranglijst uit Belarus versloeg de Tsjechische Marie Bouzkova met 7-6 (4) 6-4.

14 uur geleden
Start tenniswedstrijden Wimbledon uitgesteld door regen

LONDEN (ANP) - Na warmterecords op de eerste dagen van Wimbledon kampt het grandslamtoernooi in Londen woensdagochtend met regen. De start van de wedstrijden op de buitenbanen is met minimaal 45 minuten uitgesteld. De partijen zouden aanvankelijk om 11.00 uur (lokale tijd) beginnen.

18 uur geleden
De Jong 'heel blij en opgelucht' na vijfsetter op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.

1 dag geleden