Nederlandse ambassade steunt sporters in Tokio met ballonnenactie
TOKIO (ANP) - De Nederlandse ambassade in Japan heeft de olympische sporters van TeamNL op een alternatieve manier gesteund. Vanaf een boot die om het olympisch dorp voer, werden 284 oranje ballonnen opgelaten, gelijk aan het aantal atleten waar de Nederlandse ploeg nu uit bestaat. Volgens de ambassade zijn de ballonnen gemaakt van biologisch afbreekbaar materiaal en dus niet schadelijk voor het milieu.
Op de boot, die een rondje maakte om het dorp waar vrijwel alle atleten en begeleiders verblijven, hing een spandoek met een aanmoediging in het Nederlands (Hup TeamNL). De ambassade had daarnaast een spandoek laten maken met daarop in het Japans een dankwoord aan het gastland van de Spelen.
Het mondiale sportevenement wordt zonder publiek afgewerkt. In Tokio is geen publiek welkom bij de sportwedstrijden. Op sommige locaties in andere steden mogen wel beperkte aantallen Japanse fans naar binnen. De ambassade zegt met de ballonnenactie de sporters van TeamNL op een alternatieve manier te willen ondersteunen.
Coronabesmettingen
De Nederlandse ploeg op de Spelen bestaat uit 288 sporters. Vier van hen (Candy Jacobs, Reshmie Oogink, Finn Florijn en Jean-Julien Rojer) zitten momenteel elders in Tokio in quarantaine, omdat ze positief hebben getest op het coronavirus.
Sportkoepel NOC*NSF schakelde dinsdag de hulp van de ambassadeur in om de situatie voor de sporters in het quarantainehotel iets te verbeteren. Ze mogen nu één keer per dag hun kamer af, om gezamenlijk in een grotere kamer waarvan het raam open kan wat buitenlucht op te snuiven. Dat gebeurt onder toezicht van een staflid van TeamNL.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
14 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
18 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
19 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
22 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
22 uur geleden