Nederlandse ambassade steunt sporters in Tokio met ballonnenactie
TOKIO (ANP) - De Nederlandse ambassade in Japan heeft de olympische sporters van TeamNL op een alternatieve manier gesteund. Vanaf een boot die om het olympisch dorp voer, werden 284 oranje ballonnen opgelaten, gelijk aan het aantal atleten waar de Nederlandse ploeg nu uit bestaat. Volgens de ambassade zijn de ballonnen gemaakt van biologisch afbreekbaar materiaal en dus niet schadelijk voor het milieu.
Op de boot, die een rondje maakte om het dorp waar vrijwel alle atleten en begeleiders verblijven, hing een spandoek met een aanmoediging in het Nederlands (Hup TeamNL). De ambassade had daarnaast een spandoek laten maken met daarop in het Japans een dankwoord aan het gastland van de Spelen.
Het mondiale sportevenement wordt zonder publiek afgewerkt. In Tokio is geen publiek welkom bij de sportwedstrijden. Op sommige locaties in andere steden mogen wel beperkte aantallen Japanse fans naar binnen. De ambassade zegt met de ballonnenactie de sporters van TeamNL op een alternatieve manier te willen ondersteunen.
Coronabesmettingen
De Nederlandse ploeg op de Spelen bestaat uit 288 sporters. Vier van hen (Candy Jacobs, Reshmie Oogink, Finn Florijn en Jean-Julien Rojer) zitten momenteel elders in Tokio in quarantaine, omdat ze positief hebben getest op het coronavirus.
Sportkoepel NOC*NSF schakelde dinsdag de hulp van de ambassadeur in om de situatie voor de sporters in het quarantainehotel iets te verbeteren. Ze mogen nu één keer per dag hun kamer af, om gezamenlijk in een grotere kamer waarvan het raam open kan wat buitenlucht op te snuiven. Dat gebeurt onder toezicht van een staflid van TeamNL.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
13 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
15 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
15 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
16 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
17 uur geleden