Nederlandse ambassade Senegal waarschuwt voor protesten in Dakar
DAKAR (ANP/RTR) - De Nederlandse ambassade in Senegal waarschuwt voor grote demonstraties in de hoofdstad Dakar. Daar vinden al dagen protesten plaats nadat de regering de presidentsverkiezingen had uitgesteld, volgens de betogers om de macht in handen te houden.
Vrijdag kwam het tot gewelddadige confrontaties tussen demonstranten en veiligheidstroepen in Dakar. De politie heeft traangas ingezet en naar het schijnt rubberkogels afgevuurd op de menigte. Boze Senegalezen gooiden met stenen, verbrandden autobanden en riepen dat president Macky Sall een dictator is.
De komende dagen worden meer protesten verwacht en de ambassade adviseert Nederlanders om die te vermijden.
Onenigheid
Sall zit aan het eind van zijn tweede termijn en mag daarom niet meedoen aan de verkiezingen, die eigenlijk 25 februari gehouden zouden worden. Hij heeft de stembusgang nu uitgesteld naar december, naar eigen zeggen omdat er onenigheid was over kandidatenlijsten. Demonstranten vrezen dat hij niet van plan is de macht op te geven.
Senegal is een van de laatste overgebleven democratieën in West-Afrika, waar de laatste jaren veel militaire staatsgrepen hebben plaatsgevonden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij iets gaat doen om een einde te maken aan de gruwelen die in Soedan worden gepleegd. Hij zei dat niet lang na de ontvangst van de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud in het Witte Huis. Hij wil met Arabische partners aan het werk. Trump noemde de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Saudi-Arabië en Egypte.
2 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara gepleit voor "een sterk en doelmatig leiderschap van de Verenigde Staten" om de oorlog te beëindigen. Hij zei dat na gesprekken met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan over een eventuele hervatting van onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is het belangrijkste dat het bloedvergieten wordt gestopt en een duurzame vrede wordt bereikt "in samenspraak met onze partners" en een sterk en effectief Amerikaans leiderschap.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ziet nog steeds geen goede voorbereiding voor een eventuele vruchtbare topontmoeting van de presidenten Donald Trump (VS) en Vladimir Poetin (Rusland) over het einde van de oorlog in Oekraïne. Het is een reactie op berichten over een 28-puntenplan van Trump voor de beëindiging van de vijandelijkheden aan het front.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De lidstaten willen de invoering van de Europese wet tegen ontbossing uitstellen tot 30 december 2026. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. Dat hebben de lidstaten woensdag afgesproken. De Europese Commissie wil de wet op 1 juli 2026 invoeren voor grote bedrijven en op 30 december 2026 voor kleine bedrijven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse en Russische functionarissen hebben een nieuw vredesplan opgesteld voor Oekraïne, schrijft de Financial Times. Daarin zou Oekraïne grote concessies moeten doen. Zo wordt er gesproken over het opgeven van grondgebied in het oosten van Oekraïne en een halvering van de krijgsmacht.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in het zuiden van Libanon. Israël kwam eerder op woensdag al met een waarschuwing voor de bewoners van twee dorpen. Op X werd opgeroepen specifieke gebouwen te evacueren, omdat deze in de buurt van panden zouden zijn "die door Hezbollah worden gebruikt".
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Polen gaat 10.000 militairen inzetten om zijn kritieke infrastructuur te beschermen. Dat zegt minister van Defensie en vicepremier Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Topmilitair Wieslaw Kukula stelt dat vijanden van Polen de naderende feestdagen wellicht als opportuun moment beschouwen om sabotage te plegen.
8 uur geleden