Nederlandse ambassade Senegal waarschuwt voor protesten in Dakar
DAKAR (ANP/RTR) - De Nederlandse ambassade in Senegal waarschuwt voor grote demonstraties in de hoofdstad Dakar. Daar vinden al dagen protesten plaats nadat de regering de presidentsverkiezingen had uitgesteld, volgens de betogers om de macht in handen te houden.
Vrijdag kwam het tot gewelddadige confrontaties tussen demonstranten en veiligheidstroepen in Dakar. De politie heeft traangas ingezet en naar het schijnt rubberkogels afgevuurd op de menigte. Boze Senegalezen gooiden met stenen, verbrandden autobanden en riepen dat president Macky Sall een dictator is.
De komende dagen worden meer protesten verwacht en de ambassade adviseert Nederlanders om die te vermijden.
Onenigheid
Sall zit aan het eind van zijn tweede termijn en mag daarom niet meedoen aan de verkiezingen, die eigenlijk 25 februari gehouden zouden worden. Hij heeft de stembusgang nu uitgesteld naar december, naar eigen zeggen omdat er onenigheid was over kandidatenlijsten. Demonstranten vrezen dat hij niet van plan is de macht op te geven.
Senegal is een van de laatste overgebleven democratieën in West-Afrika, waar de laatste jaren veel militaire staatsgrepen hebben plaatsgevonden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.
59 minuten geledenWASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
9 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
10 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
13 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
14 uur geleden