Nederlandse ambassade Senegal waarschuwt voor protesten in Dakar
DAKAR (ANP/RTR) - De Nederlandse ambassade in Senegal waarschuwt voor grote demonstraties in de hoofdstad Dakar. Daar vinden al dagen protesten plaats nadat de regering de presidentsverkiezingen had uitgesteld, volgens de betogers om de macht in handen te houden.
Vrijdag kwam het tot gewelddadige confrontaties tussen demonstranten en veiligheidstroepen in Dakar. De politie heeft traangas ingezet en naar het schijnt rubberkogels afgevuurd op de menigte. Boze Senegalezen gooiden met stenen, verbrandden autobanden en riepen dat president Macky Sall een dictator is.
De komende dagen worden meer protesten verwacht en de ambassade adviseert Nederlanders om die te vermijden.
Onenigheid
Sall zit aan het eind van zijn tweede termijn en mag daarom niet meedoen aan de verkiezingen, die eigenlijk 25 februari gehouden zouden worden. Hij heeft de stembusgang nu uitgesteld naar december, naar eigen zeggen omdat er onenigheid was over kandidatenlijsten. Demonstranten vrezen dat hij niet van plan is de macht op te geven.
Senegal is een van de laatste overgebleven democratieën in West-Afrika, waar de laatste jaren veel militaire staatsgrepen hebben plaatsgevonden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
40 minuten geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
41 minuten geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.
12 uur geleden