Nederlandse ambassade Senegal waarschuwt voor protesten in Dakar
DAKAR (ANP/RTR) - De Nederlandse ambassade in Senegal waarschuwt voor grote demonstraties in de hoofdstad Dakar. Daar vinden al dagen protesten plaats nadat de regering de presidentsverkiezingen had uitgesteld, volgens de betogers om de macht in handen te houden.
Vrijdag kwam het tot gewelddadige confrontaties tussen demonstranten en veiligheidstroepen in Dakar. De politie heeft traangas ingezet en naar het schijnt rubberkogels afgevuurd op de menigte. Boze Senegalezen gooiden met stenen, verbrandden autobanden en riepen dat president Macky Sall een dictator is.
De komende dagen worden meer protesten verwacht en de ambassade adviseert Nederlanders om die te vermijden.
Onenigheid
Sall zit aan het eind van zijn tweede termijn en mag daarom niet meedoen aan de verkiezingen, die eigenlijk 25 februari gehouden zouden worden. Hij heeft de stembusgang nu uitgesteld naar december, naar eigen zeggen omdat er onenigheid was over kandidatenlijsten. Demonstranten vrezen dat hij niet van plan is de macht op te geven.
Senegal is een van de laatste overgebleven democratieën in West-Afrika, waar de laatste jaren veel militaire staatsgrepen hebben plaatsgevonden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
4 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
6 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.
7 uur geledenSONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.
11 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.
18 uur geleden