Nederlandse ambassade Senegal waarschuwt voor protesten in Dakar
DAKAR (ANP/RTR) - De Nederlandse ambassade in Senegal waarschuwt voor grote demonstraties in de hoofdstad Dakar. Daar vinden al dagen protesten plaats nadat de regering de presidentsverkiezingen had uitgesteld, volgens de betogers om de macht in handen te houden.
Vrijdag kwam het tot gewelddadige confrontaties tussen demonstranten en veiligheidstroepen in Dakar. De politie heeft traangas ingezet en naar het schijnt rubberkogels afgevuurd op de menigte. Boze Senegalezen gooiden met stenen, verbrandden autobanden en riepen dat president Macky Sall een dictator is.
De komende dagen worden meer protesten verwacht en de ambassade adviseert Nederlanders om die te vermijden.
Onenigheid
Sall zit aan het eind van zijn tweede termijn en mag daarom niet meedoen aan de verkiezingen, die eigenlijk 25 februari gehouden zouden worden. Hij heeft de stembusgang nu uitgesteld naar december, naar eigen zeggen omdat er onenigheid was over kandidatenlijsten. Demonstranten vrezen dat hij niet van plan is de macht op te geven.
Senegal is een van de laatste overgebleven democratieën in West-Afrika, waar de laatste jaren veel militaire staatsgrepen hebben plaatsgevonden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse parlement stemt dinsdag over een mogelijk onderzoek naar premier Keir Starmer, meldt de parlementsvoorzitter. Uit dat onderzoek zou moeten blijken of Starmer het Lagerhuis bewust of onbewust heeft misleid bij het aanstellen van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, geeft de Verenigde Staten de schuld van het mislukken van de vredesbesprekingen in Pakistan. Dat zei hij na zijn aankomst in Rusland, waar hij de Russische president Vladimir Poetin ontmoet.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 37-jarige man opgepakt, die te maken zou hebben met een reeks aanslagen op verschillende Joodse locaties in Londen. De afgelopen maand zijn in totaal 26 mensen gearresteerd vanwege het onderzoek naar brandstichting en andere aanvallen in de Britse hoofdstad.
11 uur geledenODESA (ANP/RTR) - Elf mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.
12 uur geledenVIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
14 uur geleden