Nederlands zoekhondenteam vindt meerdere lichamen in Marokko
MARRAKECH (ANP) - Het Nederlandse team van Signi Zoekhonden dat actief is in Marokko na de zware aardbeving van afgelopen vrijdag, heeft zeker vijf lichamen opgespoord die onder het puin lagen. De honden sloegen aan op plekken waar mensen lagen en daarna is met een warmtecamera bevestigd dat ze niet meer in leven waren, vertelt Esther van Neerbos van Signi donderdag.
Het team kwam woensdagavond aan in Marokko en is toen meteen naar een coördinatiecentrum gegaan. Daarop zijn ze naar een eerste plaats gestuurd om te helpen. Inmiddels zijn ze onderweg naar een aantal afgelegen bergdorpjes in de buurt van de stad Marrakech die tot nu toe alleen per helikopter zijn bereikt. Van Neerbos weet niet goed wat ze daar zullen aantreffen, maar ze verwacht dat er veel mensen zijn omgekomen.
Het Signi-team is met de auto op weg naar de slecht bereikbare dorpjes. Eerst was het idee om per helikopter te gaan, zegt Van Neerbos, maar met de auto kan er meer meegenomen worden. De wegen ernaartoe zijn zeer smal, maar volgens haar wel (weer) begaanbaar.
Zonder hulpverzoek
Signi is zonder officieel hulpverzoek van de Marokkaanse staat naar het land afgereisd. Met hulp van lokale contacten was het team toch welkom, zegt Van Neerbos. Inmiddels zijn ze ook officieel aangemeld bij de Verenigde Naties.
Signi is met een team van zes mensen en vier honden in Marokko. Het zoekhondenteam was eerder dit jaar ook in Turkije, waar het twaalf dagen na de aardbeving nog mensen levend onder het puin heeft gevonden.
Meer uit Binnenland
TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
7 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
3 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
4 uur geleden