Nederlands voetbal legt laatste hand aan 'Deltaplan'
ZEIST (ANP) - Het plan van aanpak van de Nederlandse voetbalwereld om door de coronacrisis heen te komen, is zo goed als klaar. Het is de bedoeling dat het zogenoemde 'Deltaplan' nog deze week wordt gepresenteerd in Den Haag. De voetbaltak hoopt op financiële steun vanuit de overheid om een 'vangnet' te creëren voor clubs die als gevolg van de crisis in financiële problemen komen.
De KNVB schat het inkomstenverlies als gevolg van de coronacrisis op 300 tot 400 miljoen euro, zeker als de stadions ook komend seizoen nog maanden leeg moeten blijven. In vergelijking met andere competities in Europa, waar de clubs veel meer inkomsten hebben uit tv-contracten, moeten de Nederlandse ploegen het vooral hebben van kaartverkoop en horeca.
"Als er bij ons geen toeschouwers in de stadions kunnen komen, hebben de clubs veel minder inkomsten. Dat kan niet oneindig duren en daar hebben we een vangnet voor nodig", zei interim-directeur Jan de Jong van de Eredivisie CV tegen RTV Rijnmond na overleg met alle clubs in Rotterdam.
Reacties uit Tweede Kamer
De overheid wil echter niet zomaar geld pompen in de voetbalwereld. Premier Mark Rutte schaarde zich vorige maand achter de uitlatingen van partijgenoot Klaas Dijkhoff. De fractievoorzitter van de VVD zei dat de clubs eerst maar eens met een gezamenlijk plan van aanpak moeten komen.
De KNVB ging daar met de ECV en de CED, de coöperatie van clubs uit de eerste divisie, mee aan de slag. De meeste clubs uit de hoogste afdeling hebben inmiddels een akkoord bereikt met hun spelers over tijdelijke salarisverlaging. Ze volgen daarmee de aanbevelingen die de vakbonden deden. De topclubs Ajax, PSV, Feyenoord en AZ zijn naar verluidt ook akkoord over hun bijdrages aan een solidariteitsfonds, waarin ze geld storten om andere clubs te helpen. Als deelnemer aan de lucratieve Champions League draagt Ajax het meeste bij. In het solidariteitsfonds zitten ook bijdrages van de KNVB, sponsor ING en de internationals van Oranje.
1 september
Hoewel het betaalde voetbal tot 1 september stil moet liggen, hopen de clubs dat ze toch in augustus al kunnen beginnen met trainen en onderlinge oefenwedstrijden mogen spelen. De competitie zou dan half september, na de interlandperiode, moeten beginnen. Het protocol met voorzorgsmaatregelen dat in Duitsland is opgesteld voor de (succesvolle) hervatting van de Bundesliga, geldt daarbij als basis.
"We hebben dat gekopieerd, vertaald en er een Nederlands sausje overheen gegooid", aldus De Jong. "Het vormt een deel van de uitgangspunten waarmee we naar Den Haag gaan, om te praten over hoe we op een verantwoorde manier weer kunnen gaan voetballen."
Meer uit Voetbal
ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
46 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
13 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
14 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
15 uur geleden