Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands vertrouwen in economie daalt meest van hele EU

Nederlands vertrouwen in economie daalt meest van hele EU

BRUSSEL (ANP) - Van alle landen van de Europese Unie ging het vertrouwen in de economie in Nederland deze maand het meest achteruit. Ook in grote economieën als Duitsland, Spanje, Frankrijk en Italië ging het vertrouwen relatief hard omlaag, meldt de Europese Commissie. Ook voor de hele EU en de eurozone was er een daling van het vertrouwen.

De daling in juni kwam vooral doordat het vertrouwen onder consumenten en in de bouwsector daalde. Ook in de winkelbranche was er wat minder vertrouwen, maar in de industrie bleef het vertrouwen juist vrijwel gelijk aan mei.

Er was bijvoorbeeld meer voorraad gereed product, wat erop zou kunnen duiden dat de problemen in de toeleveringsketens weer wat afnemen. De afgelopen periode groeiden die problemen juist door de oorlog in Oekraïne, maar ook door lockdowns in China die de industrie daar troffen.

Veel zorgen

Consumenten hebben minder vertrouwen omdat ze hun toekomstige financiële situatie somberder inzien door de hoge inflatie. Ook maken huishoudens zich veel zorgen over de algehele economische situatie. Vorige week kwamen al cijfers naar buiten over het consumentenvertrouwen in een aantal Europese landen waaronder Nederland. Daaruit bleek ook al dat consumenten snel vertrouwen verliezen.

In de bouwsector zorgde vooral het tekort aan personeel voor een flinke daling van het vertrouwen. Daarnaast komen er minder opdrachten binnen omdat huishoudens en bedrijven iets voorzichtiger zijn geworden. Minder bouwbedrijven geven aan last van tekorten aan materialen te hebben.

Meer uit Financieel

Inflatie neemt af tot 2,9 procent in november

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.

1 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

6 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

7 uur geleden
Amerikaanse beurzen starten december lager door val bitcoin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.

9 uur geleden
Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.

13 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

13 uur geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

14 uur geleden