Nederlands verhuurplatform HousingAnywhere groeit flink in Europa
ROTTERDAM (ANP) - Verhuurplatform HousingAnywhere neemt zijn Franse branchegenoot Studapart over. Daarmee wordt de Rotterdamse onderneming naar eigen zeggen Europa's grootste marktplaats voor huurwoningen.
Studapart geldt als een grote speler in de huisvesting van studenten in Frankrijk. Bij de onderneming werken 45 mensen en die gaan over naar de nieuwe eigenaar. HousingAnywhere had al 185 medewerkers en wil graag doorgroeien naar 300 werknemers.
De deal, die gebeurt via het verwerven van een meerderheidsbelang, is al de vijfde overname in twee jaar voor de Nederlanders. Eerder werd onder meer het Nederlandse Kamernet ingelijfd, evenals branchegenoten in Duitsland, Italië en IJsland. Van de nieuwe overname zijn geen financiële details naar buiten gebracht.
HousingAnywhere verwacht dit jaar in totaal 100.000 huurders te koppelen aan beschikbare huurwoningen. Dat zou 500 miljoen euro aan huurtransacties en 25 miljoen euro aan omzet moeten opleveren. Daarbij rekent het bedrijf voor zijn websites op 30 miljoen unieke bezoekers. Die zouden moeten kunnen kiezen uit circa 200.000 huurwoningen.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
4 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
6 uur geleden