Nederlands toestel via tussenstop in de regio onderweg naar Kabul
DEN HAAG (ANP) - Er is weer een Nederlands vliegtuig onderweg naar Afghanistan. Dat heeft demissionair buitenlandminister Sigrid Kaag gemeld in de Tweede Kamer. Het toestel is dinsdagmiddag vertrokken vanuit Eindhoven en zal nog een tussenstop maken in de regio.
Het vliegtuig zal een nieuw ambassadeteam afzetten plus 62 militairen voor de beveiliging. Zij zullen de werkzaamheden vanuit Afghanistan voortzetten. Het is de bedoeling dat het toestel daarna mensen uit het land weg haalt.
Maandag was ook een Nederlands vliegtuig onderweg naar Afghanistan, maar dat kreeg op het laatste moment geen toestemming om te landen op het vliegveld van Kabul. De situatie was daar te onveilig en extra beveiliging kreeg voorrang. Uiteindelijk wil Nederland meerdere vluchten uitvoeren, zei de minister eerder.
Wanneer het toestel precies kan landen, zei Kaag er niet bij. Voor vluchten naar Afghanistan is Nederland "ontzettend afhankelijk van onze Amerikaanse vrienden en bondgenoten". "Zonder hun veiligheidsinformatie, zonder hun air cover, zonder hun bescherming van de luchthaven is er niets mogelijk." De VS houden volgens Kaag ook druk op de Taliban om te voorkomen dat de evacuatieoperaties aangevallen worden.
Kaag sprak van een "dramatisch einde" van de afgelopen twintig jaar buitenlandse inmenging in Afghanistan. Ze kijkt er naar eigen zeggen "met enorme somberheid naar".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Centrummanagement Utrecht (CMU) heeft contact opgenomen met ondernemers in het getroffen gebied in het centrum van Utrecht. Daar vond donderdagmiddag een grote explosie plaats die bij veel winkels en restaurants in de omgeving voor flinke schade heeft gezorgd.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht is inmiddels dicht bij het getroffen pand van de explosie geweest. Dat bestaat uit meerdere woonlagen en is ingestort. Ook de panden daarnaast aan de Visscherssteeg zijn deels bezweken, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Voor inwoners van Utrecht die niet terug naar huis kunnen door de grote explosie en brand in het centrum, heeft de gemeente opvang geregeld "voor zolang als dat nodig is". Burgemeester Sharon Dijksma zei donderdagavond tegen RTV Utrecht dat momenteel aan tientallen mensen onderdak wordt geboden in hotel Karel V.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht bekijkt momenteel wanneer mensen hun auto kunnen ophalen bij de parkeergarage aan de Utrechtse Springweg, vlakbij de Visscherssteeg waar donderdag een grote explosie plaatsvond. De veiligheidsregio zegt een plan op te stellen en later met meer informatie te komen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het lukt de brandweer in Utrecht "redelijk" om bij de brandhaard te komen in het pand waar donderdagmiddag een explosie was. Een woordvoerder van de veiligheidsregio laat weten dat gebouwen instabiel zijn en scheuren hebben en dat daarom de brand van buitenaf wordt bestreden. Er zijn meerdere panden ingestort.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door de explosie in het centrum van Utrecht zijn meerdere panden ingestort, meldt Veiligheidsregio Utrecht donderdagavond in een update. Vier gewonden zijn overgebracht naar het calamiteitenhospitaal van het UMC Utrecht. In de omgeving is veel schade.
1 uur geleden