Nederlands team vierde op 4x400 meter gemengde estafette
TOKIO (ANP) - Het Nederlands team op de 4x400 meter gemengde estafette heeft net naast een medaille gegrepen op Olympische Spelen in Tokio. Het viertal Liemarvin Bonevacia, Lieke Klaver, Femke Bol en Ramsey Angela eindigde als vierde op dit nieuwe olympische onderdeel, wel in een Nederlands record van 3.10,36.
Het Poolse kwartet won het goud in 3.09,87, de Dominicaanse Republiek pakte het zilver in 3.10,21 en het brons was voor de Verenigde Staten in 3.10,22.
Vanuit baan 7 startte Bonevacia sterk en hij gaf als eerste het stokje door aan Klaver, die de koppositie niet kon vasthouden en terugviel naar de vierde plaats. Met een indrukwekkende versnelling rukte Bol weer op naar de eerste plaats. Angela leek een medaille te gaan veiligstellen, maar hij kon in de slotmeters niet voorkomen dat er nog drie man over hem heen kwamen.
Diskwalificatie
De bronzen plak voor de Amerikanen is saillant, want tegen de ploeg was een protest van de Nederlandse ploeg ingediend. De Amerikanen werden na de series op vrijdag gediskwalificeerd wegens fouten bij de tweede wissel, maar de wedstrijdjury herriep dat besluit na protest van de Amerikanen. Een official zou verkeerde aanwijzingen hebben gegeven.
Daarop diende Nederland een bezwaar tegen de deelname van de Amerikanen omdat volgens technisch directeur Ad Roskam duidelijk regels waren overtreden. Hij noemde de onderbouwing van het jurybesluit onacceptabel. Ondanks het protest ging de finale door. Het is niet bekend of het kort voor de start nog is afgewezen.
De aanwezigheid van Bol in de finale was opvallend. Ze is veruit de snelste Nederlandse op de 400 meter, maar na de series van de 400 meter horden op zaterdagochtend zei ze nog dat ze niet zou starten op de 4x400 meter gemengd. Toch stond ze opgesteld.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
12 uur geleden