Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands team vierde op 4x400 meter gemengde estafette

Nederlands team vierde op 4x400 meter gemengde estafette

TOKIO (ANP) - Het Nederlands team op de 4x400 meter gemengde estafette heeft net naast een medaille gegrepen op Olympische Spelen in Tokio. Het viertal Liemarvin Bonevacia, Lieke Klaver, Femke Bol en Ramsey Angela eindigde als vierde op dit nieuwe olympische onderdeel, wel in een Nederlands record van 3.10,36.

Het Poolse kwartet won het goud in 3.09,87, de Dominicaanse Republiek pakte het zilver in 3.10,21 en het brons was voor de Verenigde Staten in 3.10,22.

Vanuit baan 7 startte Bonevacia sterk en hij gaf als eerste het stokje door aan Klaver, die de koppositie niet kon vasthouden en terugviel naar de vierde plaats. Met een indrukwekkende versnelling rukte Bol weer op naar de eerste plaats. Angela leek een medaille te gaan veiligstellen, maar hij kon in de slotmeters niet voorkomen dat er nog drie man over hem heen kwamen.

Diskwalificatie

De bronzen plak voor de Amerikanen is saillant, want tegen de ploeg was een protest van de Nederlandse ploeg ingediend. De Amerikanen werden na de series op vrijdag gediskwalificeerd wegens fouten bij de tweede wissel, maar de wedstrijdjury herriep dat besluit na protest van de Amerikanen. Een official zou verkeerde aanwijzingen hebben gegeven.

Daarop diende Nederland een bezwaar tegen de deelname van de Amerikanen omdat volgens technisch directeur Ad Roskam duidelijk regels waren overtreden. Hij noemde de onderbouwing van het jurybesluit onacceptabel. Ondanks het protest ging de finale door. Het is niet bekend of het kort voor de start nog is afgewezen.

De aanwezigheid van Bol in de finale was opvallend. Ze is veruit de snelste Nederlandse op de 400 meter, maar na de series van de 400 meter horden op zaterdagochtend zei ze nog dat ze niet zou starten op de 4x400 meter gemengd. Toch stond ze opgesteld.

Meer uit Sport

Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

3 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

7 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

12 uur geleden
Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

1 dag geleden
Handballer Smits mist door rugblessure duels in EK-kwalificatie

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.

1 dag geleden
Venus Williams verliest voor zestiende keer op rij in enkelspel

GUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.

1 dag geleden