Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands team vierde op 4x400 meter gemengde estafette

Nederlands team vierde op 4x400 meter gemengde estafette

TOKIO (ANP) - Het Nederlands team op de 4x400 meter gemengde estafette heeft net naast een medaille gegrepen op Olympische Spelen in Tokio. Het viertal Liemarvin Bonevacia, Lieke Klaver, Femke Bol en Ramsey Angela eindigde als vierde op dit nieuwe olympische onderdeel, wel in een Nederlands record van 3.10,36.

Het Poolse kwartet won het goud in 3.09,87, de Dominicaanse Republiek pakte het zilver in 3.10,21 en het brons was voor de Verenigde Staten in 3.10,22.

Vanuit baan 7 startte Bonevacia sterk en hij gaf als eerste het stokje door aan Klaver, die de koppositie niet kon vasthouden en terugviel naar de vierde plaats. Met een indrukwekkende versnelling rukte Bol weer op naar de eerste plaats. Angela leek een medaille te gaan veiligstellen, maar hij kon in de slotmeters niet voorkomen dat er nog drie man over hem heen kwamen.

Diskwalificatie

De bronzen plak voor de Amerikanen is saillant, want tegen de ploeg was een protest van de Nederlandse ploeg ingediend. De Amerikanen werden na de series op vrijdag gediskwalificeerd wegens fouten bij de tweede wissel, maar de wedstrijdjury herriep dat besluit na protest van de Amerikanen. Een official zou verkeerde aanwijzingen hebben gegeven.

Daarop diende Nederland een bezwaar tegen de deelname van de Amerikanen omdat volgens technisch directeur Ad Roskam duidelijk regels waren overtreden. Hij noemde de onderbouwing van het jurybesluit onacceptabel. Ondanks het protest ging de finale door. Het is niet bekend of het kort voor de start nog is afgewezen.

De aanwezigheid van Bol in de finale was opvallend. Ze is veruit de snelste Nederlandse op de 400 meter, maar na de series van de 400 meter horden op zaterdagochtend zei ze nog dat ze niet zou starten op de 4x400 meter gemengd. Toch stond ze opgesteld.

Meer uit Sport

Alcaraz boekt op US Open simpele zege bij rentree in enkelspel

NEW YORK (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt op de US Open. De als tweede geplaatste titelverdediger was in New York met 6-4 6-4 6-4 te sterk voor de Rus Roman Safiullin. De tweevoudig winnaar van het grandslamtoernooi treft in de volgende ronde de Portugees Jaime Faria.

1 uur geleden
Tennisster Sabalenka begint goed aan jacht op derde titel US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft eenvoudig de tweede ronde op de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-2 6-4 te sterk voor de Colombiaanse Camila Osorio. Ze treft de Russische qualifier Polina Jatsenko in de volgende ronde.

4 uur geleden
NOC*NSF gaat reorganiseren en sluit gedwongen ontslagen niet uit

PAPENDAL (ANP) - NOC*NSF gaat reorganiseren. De sportkoepel ziet de kosten stijgen, mede door inflatie, en de inkomsten dalen. Zo lijkt de jaarlijkse afdracht van de Nederlandse Loterij te stagneren, onder andere door een verhoging van de kansspelbelasting. Ook de bijdrage vanuit het Rijk aan de sportkoepel en aangesloten sportbonden gaat volgens NOC*NSF flink omlaag.

4 uur geleden
US Open begint dinsdag voor Van de Zandschulp, De Jong en Rus

NEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp, Jesper de Jong en Arantxa Rus beginnen dinsdag aan het hoofdtoernooi van de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De Nederlanders werden eerder al gekoppeld aan een tegenstander en hebben nu ook een locatie en tijd toegewezen gekregen.

13 uur geleden
Venus Williams in eerste ronde US Open uitgeschakeld door Kenin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams (46) is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld door haar 27-jarige landgenote Sofia Kenin. De oudste van de twee zussen Williams verloor maandagochtend vroeg (Nederlandse tijd) in het Arthur Ashe Stadium.

15 uur geleden
Djokovic (39) verliest in eerste ronde US Open van Navone

NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.

17 uur geleden
Tennisser Medvedev met zege op Gaston naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.

1 dag geleden