Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands reddingsteam vindt 13-jarig meisje levend onder puin

Nederlands reddingsteam vindt 13-jarig meisje levend onder puin

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlands reddingshondenteam heeft maandagavond een 13-jarig meisje levend gevonden onder het puin in de Turkse regio Hatay. Een woordvoerder van de Stichting Reddingshonden RHWW laat weten dat een bergersploeg het meisje onder het puin vandaan haalde na een aanwijzing van de honden.

"Wij gaan met de honden langs het puin en na een aanwijzing van een geurspoor dat de honden oppikken komen de bergers in actie", aldus de woordvoerder. Hoe lang het meisje precies onder het puin lag, kon hij niet zeggen. Volgens Omroep Gelderland gaat het om 184 uur, meer dan 7,5 dag.

Meerdere Nederlandse reddingshondenteams kwamen zondagavond aan in de regio en zijn maandag rond het middaguur begonnen met hun zoektocht naar vermisten. "We werken in shifts van zes uur en gaan dag en nacht door", zo zei een woordvoerder van RHWW eerder.

In totaal zijn bijna dertig mensen en achttien honden afgereisd naar het door de aardbevingen zwaar getroffen gebied in het oosten van Turkije. Ze verblijven in tenten in de buurt van een stadion. Eerder werd al bekend dat de reddingshonden van de stichting Signi tot nu toe zo'n dertig overleden personen hadden gevonden.

Meer uit Binnenland

Alcoholsector wil gezonder Nederland maar werkt wetgeving tegen

AMSTERDAM (ANP) - De alcoholindustrie zegt Nederland gezonder te willen maken, maar probeert intussen wetgeving te voorkomen. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Daarbij brachten onderzoekers in kaart hoe belanghebbenden bij de alcoholindustrie in Nederland tussen 2014 en 2024 alcoholgebruik, gerelateerde (gezondheids)schade en preventiebeleid framen.

25 minuten geleden
Grote opkomst bij stemevenement met Marcouch in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft tijdens het evenement De Nachtelijke Stem in Museum Arnhem met jongeren gesproken voorafgaand aan de opening van de stembus in het museum. "Het ging fantastisch. We hadden 150 jongeren verwacht en er kwamen er zo'n 700", aldus de burgemeester.

2 uur geleden
Eerste stembus in Castricum al geopend

CASTRICUM (ANP) - In de gemeente Castricum zijn de eerste stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen al uitgebracht. De Tuin van Kapitein Rommel opende woensdag van middernacht tot 01.00 uur de deuren voor mensen om daar hun stem uit te brengen.

2 uur geleden
Snelheidslimiet ingesteld wegens brand in Zeeuwse Tholen

THOLEN (ANP) - In het Zeeuwse Tholen is een grote brand uitgebroken bij een autogarage. Het pand ligt direct naast de N286. Omdat de rook die is ontstaan bij de brand niet richting de weg trekt, is deze vooralsnog toegankelijk voor autoverkeer. Wel is uit voorzorg een snelheidsbeperking ingesteld, meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Eerste stembureaus voor Tweede Kamerverkiezingen geopend

DEN HAAG (ANP) - De eerste stembureaus voor de Tweede Kamerverkiezingen zijn geopend. In Castricum, Zwolle en Arnhem kunnen vroege vogels al terecht om een bolletje rood te kleuren. Ook de burgemeesters van deze plaatsen brengen als een van de eersten hun stem uit.

3 uur geleden
Schouten: te veel deelnemers Rotterdam Marathon, zorg onder druk

ROTTERDAM (ANP) - Bij de Rotterdam Marathon van dit jaar hebben meer hardlopers meegedaan dan was toegestaan. Dat meldt burgemeester Carola Schouten in een brief aan de gemeenteraad. Hierdoor was sprake van een "onverantwoorde situatie", aldus Schouten, die schrijft dat de organisatie "tekortgeschoten" is.

5 uur geleden
Honderden varkens dood door stalbrand in Limburgse Susteren

SUSTEREN (ANP) - Bij een stalbrand in het Limburgse Susteren zijn dinsdagavond waarschijnlijk zevenhonderd varkens omgekomen. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord zegt van dat scenario uit te gaan, omdat er geen geluid meer komt uit de brandende stal waar de dieren zijn.

7 uur geleden