Nederlands reddingsteam vindt 13-jarig meisje levend onder puin
DEN HAAG (ANP) - Een Nederlands reddingshondenteam heeft maandagavond een 13-jarig meisje levend gevonden onder het puin in de Turkse regio Hatay. Een woordvoerder van de Stichting Reddingshonden RHWW laat weten dat een bergersploeg het meisje onder het puin vandaan haalde na een aanwijzing van de honden.
"Wij gaan met de honden langs het puin en na een aanwijzing van een geurspoor dat de honden oppikken komen de bergers in actie", aldus de woordvoerder. Hoe lang het meisje precies onder het puin lag, kon hij niet zeggen. Volgens Omroep Gelderland gaat het om 184 uur, meer dan 7,5 dag.
Meerdere Nederlandse reddingshondenteams kwamen zondagavond aan in de regio en zijn maandag rond het middaguur begonnen met hun zoektocht naar vermisten. "We werken in shifts van zes uur en gaan dag en nacht door", zo zei een woordvoerder van RHWW eerder.
In totaal zijn bijna dertig mensen en achttien honden afgereisd naar het door de aardbevingen zwaar getroffen gebied in het oosten van Turkije. Ze verblijven in tenten in de buurt van een stadion. Eerder werd al bekend dat de reddingshonden van de stichting Signi tot nu toe zo'n dertig overleden personen hadden gevonden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Syriëganger Ayada K. (49) beriep zich vrijdag op haar zwijgrecht bij het begin van de inhoudelijke behandeling van haar zaak. "Ik ga nergens op antwoorden", zei K. in de rechtbank in Rotterdam. De vrouw zou medeplichtig zijn aan de inzet van haar minderjarige zoon in de gewapende strijd van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië, wat geldt als een oorlogsmisdrijf. De jongen zou in 2017, op 15-jarige leeftijd, zijn omgekomen bij Raqqa.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM heeft vrijdag bij de rechtbank in Den Haag tbs met dwangverpleging geëist tegen Samad S. (40) voor het doodsteken van zijn vader in november 2024. Dat gebeurde in de woning van het 70-jarige slachtoffer aan de Haagweg in Rijswijk, waar S. tijdelijk woonde.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft vanwege onder meer "juridische bezwaren" niet voor de VN-resolutie gestemd die de slavenhandel als "ernstigste misdaad tegen de menselijkheid" bestempelt. Volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) spreekt de resolutie uit dat westerse landen herstelbetalingen moeten bieden aan landen waar slaven vandaan werden gehaald.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "een goed signaal aan slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de uitkleedfunctie van de chatbot Grok heeft verboden. De VVD-bewindsman concludeert "dat er serieus naar gekeken wordt en dat erkend wordt wat de nadelige effecten zijn voor slachtoffers".
50 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - De politie is een groot onderzoek gestart naar een ernstig geweldsincident ergens in een buitengebied tussen Veldhoven en Waalre (Noord-Brabant). Een jonge vrouw is daar dinsdagavond het slachtoffer van geworden, meldt de politie. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd en ook is niet helder waar het incident zich heeft voorgedaan. De politie zoekt daarom informatie en camerabeelden.
52 minuten geledenHARDENBERG (ANP) - Ook vrijdag zaten er nog asielzoekers in het asielzoekerscentrum in Hardenberg. Opvangorgaan COA moet daarom voor de derde dag op rij een dwangsom van 55.000 euro betalen aan de Overijsselse gemeente. Die wil dat de opvang sluit, omdat de overeenkomst en de vergunning begin maart zijn verlopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van drugsbezit. Ook haar 34-jarige partner is opgepakt. Ze worden verdacht van de handel in en het bezit van verdovende middelen, meldt het OM.
1 uur geleden