Nederlands recordhouder Nageeye doet mee aan marathon Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye doet dit jaar opnieuw mee aan de marathon van Rotterdam. Dat meldt de organisatie op X. De nationaal recordhouder doet een aanval op zijn beste tijd van 2.04.56. Dat Nederlands record zette hij neer in 2022, toen ook in Rotterdam.
De Nederlandse atleet van Somalische afkomst krijgt in april flink wat concurrentie. Eerder werd al bekend dat ook Kelvin Kiptum uit Kenia aan de start verschijnt in de Maasstad. Hij verbrak eerder dit jaar in Chicago het wereldrecord op de marathon in een tijd van 2.00.35. Kiptum hoopt voor het eerst onder de twee uur te lopen.
Voor zowel Nageeye als Kiptum is Rotterdam een belangrijke tussenstop op weg naar de Olympische Spelen van Parijs, waar de mannenmarathon zaterdag 10 augustus op het programma staat. Nageeye wil het liefst naar de Franse hoofdstad afreizen met 'verse' nationale records op de hele en halve marathon. Tijdens de 48e NN CPC Loop Den Haag op zondag 10 maart probeert hij op het kortere onderdeel zijn toptijd van 1.00.24 uit 2019 te overtreffen.
De marathon van Rotterdam is dit jaar op 14 april.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
3 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
5 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
6 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
13 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
13 uur geleden