Nederlands plan moet cacaoboeren Ivoorkust uit armoede helpen
UTRECHT (ANP) - Het Nederlandse initiatief voor duurzame handel IDH wil Ivoriaanse cacaoboeren de komende jaren aan een beter inkomen helpen. Een samenwerking tussen IDH en het Ivoriaanse Conseil du Café-Cacao moet ervoor zorgen dat de inkomens van ten minste 100.000 cacaoboeren voor eind 2025 zijn verhoogd.
Door in te zetten op technologie en een betere toegang tot kredieten moet de werkwijze professioneler worden, zodat boeren meer geld verdienen aan hun producten. Ook komt er overleg met cacaohandelaren en chocoladeproducenten.
Volgens de organisaties telt Ivoorkust als grootste cacaoproducent ter wereld bijna een miljoen kleine cacaoboeren en is ongeveer een kwart van het land direct of indirect afhankelijk van cacao. Slechts zo'n 8 procent van de boeren zou een leefbaar inkomen hebben.
"Misschien zullen niet alle cacaoboeren een leefbaar inkomen krijgen in de komende twee tot drie jaar, maar voor de meeste zal het een stap in de goede richting zijn naar het dichten van de inkomenskloof", aldus topman Daan Wensing van IDH. De in Utrecht gevestigde organisatie krijgt steun van verschillende overheden, waaronder de Nederlandse.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
32 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.
3 uur geledenWILMSLOW (ANP/BLOOMBERG) - De Britse gegevensbeschermingsautoriteit stelt een onderzoek in naar chatbot Grok. Het is de tweede Britse toezichthouder die de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI onder de loep neemt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook rekent Palantir op een sterke omzetgroei dit jaar dankzij de forse Amerikaanse defensie-uitgaven.
5 uur geleden