Nederlands pensioenstelsel is opnieuw het beste van de wereld
NEW YORK (ANP) - Het pensioenstelsel van Nederland is opnieuw het beste van de wereld. Dat vinden het Amerikaanse adviesbureau Mercer en beleggersorganisatie CFA Institute, die 48 stelsels met elkaar hebben vergeleken.
"Het Nederlandse stelsel blijft ruimschoots koploper op het gebied van adequaatheid", stelt pensioenexpert Marc Heemskerk bij Mercer. Sterke regelgeving en flexibiliteit bij bijvoorbeeld de ingangsdatum maken het volgens hem een "houdbaar en betrouwbaar" stelsel.
De veranderingen in het pensioenstelsel kunnen de houdbaarheid verder versterken, denkt hij. Het Nederlandse pensioenstelsel gaat er over een paar jaar heel anders uitzien. Nu is er een collectieve pot waaruit de pensioenen worden betaald. Straks bouwt iedereen pensioen op via een premieregeling en dat geld wordt vervolgens belegd. Uiterlijk op 1 januari 2027 moeten alle pensioenfondsen zijn overgestapt op het nieuwe systeem. Pensioenfondsen zijn momenteel bezig met die overgang.
Mercer en CFA Institute voeren dit onderzoek elk jaar uit. De afgelopen jaren stond Nederland wel vaker op de eerste plaats en vorig jaar ook. In 2022 scoorde IJsland net iets beter dan ons land. Dat land staat in 2024 op nummer 2, gevolgd door Denemarken en Israël. Onderaan de lijst staan India, Indonesië en Argentinië.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
34 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
18 uur geleden