Nederlands pensioenstelsel is opnieuw het beste van de wereld
NEW YORK (ANP) - Het pensioenstelsel van Nederland is opnieuw het beste van de wereld. Dat vinden het Amerikaanse adviesbureau Mercer en beleggersorganisatie CFA Institute, die 48 stelsels met elkaar hebben vergeleken.
"Het Nederlandse stelsel blijft ruimschoots koploper op het gebied van adequaatheid", stelt pensioenexpert Marc Heemskerk bij Mercer. Sterke regelgeving en flexibiliteit bij bijvoorbeeld de ingangsdatum maken het volgens hem een "houdbaar en betrouwbaar" stelsel.
De veranderingen in het pensioenstelsel kunnen de houdbaarheid verder versterken, denkt hij. Het Nederlandse pensioenstelsel gaat er over een paar jaar heel anders uitzien. Nu is er een collectieve pot waaruit de pensioenen worden betaald. Straks bouwt iedereen pensioen op via een premieregeling en dat geld wordt vervolgens belegd. Uiterlijk op 1 januari 2027 moeten alle pensioenfondsen zijn overgestapt op het nieuwe systeem. Pensioenfondsen zijn momenteel bezig met die overgang.
Mercer en CFA Institute voeren dit onderzoek elk jaar uit. De afgelopen jaren stond Nederland wel vaker op de eerste plaats en vorig jaar ook. In 2022 scoorde IJsland net iets beter dan ons land. Dat land staat in 2024 op nummer 2, gevolgd door Denemarken en Israël. Onderaan de lijst staan India, Indonesië en Argentinië.
Meer uit Financieel
HOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
14 minuten geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Tijdelijk Noodfonds Energie wil snel met de nieuwe coalitie spreken over een vlotte heropening vanwege de kou. "We maken een koudere winter mee dan de afgelopen jaren. De energievraag is hoog en veel gezinnen moeten noodgedwongen de keuze maken tussen stoken of koken", zegt het Noodfonds vrijdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Huishoudens kunnen hun energierekening verlagen met een thuisbatterij, maar het blijft onzeker hoe snel ze die kunnen terugverdienen. Dit meldt de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een proef onder dertien huizenbezitters met verschillende typen batterijen.
1 uur geledenPHOENIX (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Uber moet 8,5 miljoen dollar schadevergoeding betalen aan een vrouw die zegt dat ze op 19-jarige leeftijd seksueel is misbruikt door een Uber-chauffeur. Dat heeft een jury in het Amerikaanse Phoenix bepaald.
2 uur geleden