Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands pensioenstelsel is opnieuw het beste van de wereld

Nederlands pensioenstelsel is opnieuw het beste van de wereld

NEW YORK (ANP) - Het pensioenstelsel van Nederland is opnieuw het beste van de wereld. Dat vinden het Amerikaanse adviesbureau Mercer en beleggersorganisatie CFA Institute, die 48 stelsels met elkaar hebben vergeleken.

"Het Nederlandse stelsel blijft ruimschoots koploper op het gebied van adequaatheid", stelt pensioenexpert Marc Heemskerk bij Mercer. Sterke regelgeving en flexibiliteit bij bijvoorbeeld de ingangsdatum maken het volgens hem een "houdbaar en betrouwbaar" stelsel.

De veranderingen in het pensioenstelsel kunnen de houdbaarheid verder versterken, denkt hij. Het Nederlandse pensioenstelsel gaat er over een paar jaar heel anders uitzien. Nu is er een collectieve pot waaruit de pensioenen worden betaald. Straks bouwt iedereen pensioen op via een premieregeling en dat geld wordt vervolgens belegd. Uiterlijk op 1 januari 2027 moeten alle pensioenfondsen zijn overgestapt op het nieuwe systeem. Pensioenfondsen zijn momenteel bezig met die overgang.

Mercer en CFA Institute voeren dit onderzoek elk jaar uit. De afgelopen jaren stond Nederland wel vaker op de eerste plaats en vorig jaar ook. In 2022 scoorde IJsland net iets beter dan ons land. Dat land staat in 2024 op nummer 2, gevolgd door Denemarken en Israël. Onderaan de lijst staan India, Indonesië en Argentinië.

Meer uit Financieel

YouTube Shopping strikt Amazon als nieuwe partner

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - YouTube heeft webwinkelconcern Amazon gestrikt als zijn nieuwste partner voor YouTube Shopping. YouTube-contentmakers kunnen voortaan eenvoudig Amazon-producten taggen in hun video's en livestreams. Hiermee sturen ze hun volgers dan rechtstreeks naar de enorme wereldwijde marktplaats.

7 minuten geleden
Frankrijk begint als eerste EU-land met heffing ultrafastfashion

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is dinsdag als eerste EU-land begonnen met heffingen op extreme vormen van fastfashion. Daarmee wil het land voorkomen dat het wordt overspoeld met goedkope kleding van Aziatische webshops als Temu en Shein.

1 uur geleden
Bronnen in regering-Trump: Chinese rederij COSCO luistert VS af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese rederij COSCO gebruikt verborgen apparatuur aan boord van haar schepen om militaire communicatie af te luisteren vlakbij de kusten van doelwitten, waaronder de Verenigde Staten. Dat hebben twee hoge functionarissen uit de regering-Trump gezegd tegen persbureau Reuters. Volgens hen zou het Chinese staatsbedrijf al tientallen jaren inlichtingen verzamelen voor de Chinese overheid.

1 uur geleden
Duitsland wil gasleveringsdeals sluiten met Algerije

ALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.

2 uur geleden
IKEA trekt 1,2 miljard euro uit voor verlaging prijzen in Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.

2 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 3,3 procent door hogere energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.

3 uur geleden
Bijna helft van nieuwverkochte auto's is volledig elektrisch

BUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.

4 uur geleden