
Nederlands Palestina Komitee: Palestijnen mogen zich verzetten
AMSTERDAM (ANP) - Omdat alle politieke wegen afgesloten zijn om verandering in de situatie te brengen, hebben de Palestijnen in Gaza en elders het recht om zich - ook gewapenderhand - tegen hun onderdrukking te verzetten. Dat stelt het Nederlands Palestina Komitee (NPK) in een reactie op de aanval van Hamas-strijders op Israël.
Het Komitee stelt dat politici in Nederland over elkaar heen struikelen in hun adhesiebetuigingen aan het adres van Israël na de grootschalige aanval van Hamas op Israëlische doelen. "Politici stellen dat Israël het recht heeft om zich te verdedigen. Maar het is Israël dat Palestijnen bezet houdt, niet omgekeerd; Israël knijpt Gaza af, niet omgekeerd."
In de uitspraken van politici en in de berichtgeving gaat het uitsluitend over de aanval van Hamas, stelt het NPK. "Zoals zo vaak ontbreekt de context volledig."
'Twee keuzen'
Maar de aanval van Hamas komt volgens het Komitee niet uit de lucht vallen. "De Palestijnen in Gaza staan bloot aan structureel Israëlisch geweld, onder meer in de vorm van een al zeventien jaar van kracht zijnde algehele blokkade."
Door de blokkade is Gaza van de buitenwereld afgesneden geraakt. "De leefomstandigheden zijn als gevolg daarvan inmiddels dramatisch verslechterd", stelt het NPK. "De Palestijnen in Gaza hebben in die situatie twee keuzen: geheel in de ellende wegzakken en van de politieke agenda verdwijnen; of de aandacht van de wereld opnieuw op hun situatie vestigen door tot de aanval over te gaan."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De nieuwe plaquette die het programma Even tot hier onlangs bij de John Frostbrug in Arnhem had geplaatst, is vernield. Dat heeft de gemeente Arnhem zondag bevestigd na berichtgeving van De Gelderlander. De nieuwe plaquette verving een oud bronzen monument dat in april was vernield.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover is bezorgd om de aangekondigde uitbreiding van de NS-staking aankomende dinsdag. Directeur Freek Bos verwacht dat dit voor meer overlast zorgt. "Onverwachte uitbreidingen zullen de sympathie en steun verder doen afbrokkelen."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Spoorvakbond VVMC gaat dinsdag in de hele Randstad staken. Volgens VVMC wordt naast de regio West ook in de regio Noord-West het werk neergelegd. De bond heeft een zogenoemde formele aanzegging naar NS gestuurd om de staking aan te kondigen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lopers die meedoen aan de Roparun hebben een regenachtige nacht achter de rug. Soms moesten de deelnemers schuilen, zegt een woordvoerder van Roparun, een estafetteloop van ruim 500 kilometer waarmee geld wordt ingezameld voor mensen met kanker.
4 uur geledenROCKANJE (ANP) - De politie zoekt zondagochtend niet verder naar een vrouw die aan het bevallen zou zijn in het natuurgebied Voornes Duin bij Rockanje (Zuid-Holland). "Er zijn geen nieuwe aanknopingspunten binnengekomen en we houden er sterk rekening mee dat er een valse melding is gedaan", zegt een woordvoerster van de politie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kinderboek Coco kan het! van schrijfster en illustrator Loes Riphagen is bekroond met een Platina Boek. De auteur ontving de onderscheiding omdat van het boek meer dan 150.000 exemplaren zijn verkocht.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Eerste pinksterdag brengt wisselvallig weer met veel buien, maar ook kans op wat zon. Volgens Weeronline is het met 14 tot 17 graden koel voor deze tijd van het jaar. Maandag wordt het met 16 tot 20 graden iets warmer en is het minder nat. Later in de week stijgen de temperaturen flink.
6 uur geleden