Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands onderzoek: oog voor kleine baby's met Doppler-meting

Nederlands onderzoek: oog voor kleine baby's met Doppler-meting

DEN HAAG (ANP) - Artsen kunnen met een zogenoemde Doppler-meting in kaart brengen of kleine baby's gezond zijn of in de baarmoeder kampen met gezondheidsproblemen. Het Amsterdam UMC concludeert dat in een maandag gepubliceerd onderzoek in het British Journal of Obstetrics and Gynaecology. Ook het UMCG en zeventien andere Nederlandse ziekenhuizen werkten mee aan het onderzoek.

De Doppler-meting is niet nieuw. Het meet de bloeddoorstroming in een bloedvat in de navelstreng en in het hoofd van een ongeboren baby. Deze echo kan duidelijk maken of de placenta goed werkt, concluderen de onderzoekers. Dat is volgens gynaecoloog en onderzoeksleider Wessel Ganzevoort vooral van belang bij kleine baby's, omdat een slecht werkende moederkoek het risico op bijvoorbeeld zuurstofgebrek vergroot.

Er werden 690 zwangere vrouwen onderzocht. Een van de conclusies van de onderzoekers was dat het niet nodig is om de bevalling voor de 37e week op te wekken als er een afwijkende meting is. "Het is voor de baby beter om zo lang mogelijk in de baarmoeder te blijven, zolang er geen extra risico's op gezondheidsproblemen zijn", schrijft het Amsterdam UMC hierover.

"Door de Doppler-meting toe te voegen aan de zorg voor deze te kleine baby's kan het hogere risico op problemen rondom de bevalling beter worden opgespoord en bewaakt", zegt Mauritia Marijnen, promovendus bij Amsterdam UMC. "Ook kunnen kleine baby's waarbij de meting normaal is, wat minder intensief gevolgd worden. Er is dan ook meer kans dat de bevalling natuurlijk, zonder ingrijpen, verloopt."

Meer uit Gezond

Meer dan 4000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.

3 dagen geleden
Met ebola besmette AzG-medewerker naar Nederland voor behandeling

AMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.

4 dagen geleden
Waterschappen waarschuwen voor gebruik vlooienmiddelen bij dieren

DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar Dierendag hebben waterschappen dierenbezitters opgeroepen verstandig om te gaan met het gebruik van middelen tegen vlooien en andere parasieten. In sommige middelen zitten stoffen die de waterkwaliteit aantasten. "We zijn echt niet tegen de bescherming van huisdieren tegen vlooien en teken, want dat is ook belangrijk. Maar we roepen wel op om dit op zo'n manier te doen dat het water ook wordt beschermd", zegt bestuurslid Sander Mager van de Unie van Waterschappen.

4 dagen geleden
Zorgorganisaties en artsen willen PFAS-vrije toekomst

AMSTERDAM (ANP) - Namens stichting Tegengif roepen artsen en zorgorganisaties de regering op om zich in te zetten voor een PFAS-vrije toekomst. In een woensdag verschenen brief schrijven ze over de noodzaak van een PFAS-lozingsverbod en een Europees PFAS-verbod in het belang van de volksgezondheid. Ook willen ze dat de medische sector stopt met het gebruik van hulpmiddelen met PFAS.

5 dagen geleden
Meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.

1 week geleden
Bijna 1600 westnijlvirusbesmettingen in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

1 week geleden
Ziekenhuizen melden problemen met computersystemen

LEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.

1 week geleden