Nederlands OM seinde Duitsland in over verhuizing Benno L.
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse OM heeft in 2015 de Duitse autoriteiten ingeseind dat de voor kindermisbruik veroordeelde Benno L. zich in het land wilde vestigen. Dit meldt een woordvoerder van het OM woensdagmiddag. De man werd vorig jaar in Duitsland veroordeeld tot 9 jaar cel wegens kindermisbruik, schreven Panorama en het internetplatform Vrije Vogels woensdagochtend.
De Duitse rechtbank kon dit woensdag niet bevestigen. De oud-zwemleraar zou in hoger beroep zijn gegaan en vastzitten in Aken.
Benno L. werd in 2011 in Nederland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Hij misbruikte tientallen meisjes tijdens de zwemlessen die hij gaf. Volgens de regels in die tijd kwam hij in 2013 in aanmerking voor voorwaardelijke invrijheidstelling. Dit is bedoeld om iemand stapsgewijs weer in de maatschappij te laten terugkeren. Daaraan zitten wel voorwaarden. Zo kreeg Benno L. onder meer een locatieverbod en moest hij zich melden bij de reclassering. Tijdens diezelfde periode, begin 2015, werd duidelijk dat hij zich in Duitsland wilde vestigen, aldus de OM-woordvoerder. Dit deed hij ook. Wanneer dit precies was, kon de woordvoerder niet zeggen.
Reclassering
Het OM heeft daarop contact gehad met de zedenpolitie in Duitsland, om ze in te seinen over de aanstaande verhuizing van Benno L. In september 2015 eindigde zijn voorlopige invrijheidstelling. Tot die tijd meldde hij zich nog wel bij de reclassering in Nederland. Omdat hij daarna zijn straf had uitgezeten, is er vanuit Nederland geen contact meer over hem geweest.
De woordvoerder van het OM benadrukt dat het "heel invoelbaar" is dat het misbruik in Duitsland Nederlandse slachtoffers en betrokkenen veel verdriet geeft.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
13 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
1 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
3 uur geleden