Nederlands marineschip op Cyprus aangekomen voor hulp aan Gaza
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse marineschip dat wanneer mogelijk humanitaire hulp naar Gaza moet brengen, is aangekomen op Cyprus, meldt de Koninklijke Marine. Ook kan het schip ingezet worden als een evacuatie nodig is. Demissionair minister Kajsa Ollongren (Defensie) kondigde eerder deze maand aan de Zr. Ms. Holland richting Cyprus te sturen om de Palestijnen van hulp te voorzien zodra die gelegenheid zich aanbiedt.
Het marineschip is op het eiland in de Middellandse Zee aangekomen "na elf dagen varen en intensief oefenen om gereed te zijn en te blijven voor eventuele evacuaties vanuit het Midden-Oosten", aldus de Marine. Op Cyprus zijn al zo'n tweehonderd Nederlandse militairen en een C-130 transportvliegtuig. Zij werden kort na het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas naar het eiland gebracht voor mogelijke evacuaties.
De planning is dat de Holland in elk geval tot de jaarwisseling in de regio blijft. Cyprus werkt al langer aan een maritieme corridor om zo hulp te leveren aan Gaza. Daar willen meer landen aan meehelpen. Maar voorlopig lijkt vooral ingezet te worden op uitbreiding van de hulp via land aan de Palestijnse kuststrook waar zo'n 2,4 miljoen mensen opgesloten zitten sinds het begin van de oorlog op 7 oktober.
Meer uit Binnenland
EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.
3 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
14 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
14 uur geleden