Nederlands marineschip op Cyprus aangekomen voor hulp aan Gaza
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse marineschip dat wanneer mogelijk humanitaire hulp naar Gaza moet brengen, is aangekomen op Cyprus, meldt de Koninklijke Marine. Ook kan het schip ingezet worden als een evacuatie nodig is. Demissionair minister Kajsa Ollongren (Defensie) kondigde eerder deze maand aan de Zr. Ms. Holland richting Cyprus te sturen om de Palestijnen van hulp te voorzien zodra die gelegenheid zich aanbiedt.
Het marineschip is op het eiland in de Middellandse Zee aangekomen "na elf dagen varen en intensief oefenen om gereed te zijn en te blijven voor eventuele evacuaties vanuit het Midden-Oosten", aldus de Marine. Op Cyprus zijn al zo'n tweehonderd Nederlandse militairen en een C-130 transportvliegtuig. Zij werden kort na het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas naar het eiland gebracht voor mogelijke evacuaties.
De planning is dat de Holland in elk geval tot de jaarwisseling in de regio blijft. Cyprus werkt al langer aan een maritieme corridor om zo hulp te leveren aan Gaza. Daar willen meer landen aan meehelpen. Maar voorlopig lijkt vooral ingezet te worden op uitbreiding van de hulp via land aan de Palestijnse kuststrook waar zo'n 2,4 miljoen mensen opgesloten zitten sinds het begin van de oorlog op 7 oktober.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.
6 uur geleden