Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands kruidenbedrijf Euroma volledig in Japanse handen

Nederlands kruidenbedrijf Euroma volledig in Japanse handen

ZWOLLE (ANP) - Het Japanse handels- en investeringsbedrijf Marubeni wil de Nederlandse producent van kruiden, specerijen en smaakmakers Euroma volledig overnemen. De twee bedrijven hebben de Autoriteit Consument en Markt (ACM) om toestemming gevraagd voor de overname, meldde de toezichthouder dinsdag.

Euroma is een van de grootste kruiden- en specerijenleveranciers van Nederland. De producten van het bedrijf zijn verkrijgbaar bij de meeste supermarkten in Nederland, Belgiƫ en online. Ook is het bedrijf uit Zwolle bekend van de kruidenpotjesset Original Spices, die is ontstaan uit een samenwerking met 3-sterrenchef Jonnie Boer van de Librije. In 2018 nam Euroma ook Intertaste over, waarmee het bedrijf naar eigen zeggen een van de grootste spelers op de markt voor kruiden en specerijen werd.

In juni 2021 nam Marubeni al een aanzienlijk minderheidsbelang in Euroma Holding, het moederbedrijf van Koninklijke Euroma, en werd daarmee een belangrijke strategische partner. Het Japanse bedrijf liet toen weten de intentie te hebben om het bedrijf op termijn volledig over te willen nemen.

Meer uit Financieel

KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

49 minuten geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

52 minuten geleden
AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

1 uur geleden
Bronnen: VS steken miljarden in voorraad strategische aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.

2 uur geleden
EU mist grondstoffen om klimaatdoel te halen, stelt EU-rekenkamer

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).

2 uur geleden
Cosmeticabedrijf Rituals boekt recordomzet en opent meer winkels

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.

2 uur geleden
Failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt doorstart

HOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.

3 uur geleden