Nederlands kruidenbedrijf Euroma volledig in Japanse handen
ZWOLLE (ANP) - Het Japanse handels- en investeringsbedrijf Marubeni wil de Nederlandse producent van kruiden, specerijen en smaakmakers Euroma volledig overnemen. De twee bedrijven hebben de Autoriteit Consument en Markt (ACM) om toestemming gevraagd voor de overname, meldde de toezichthouder dinsdag.
Euroma is een van de grootste kruiden- en specerijenleveranciers van Nederland. De producten van het bedrijf zijn verkrijgbaar bij de meeste supermarkten in Nederland, Belgiƫ en online. Ook is het bedrijf uit Zwolle bekend van de kruidenpotjesset Original Spices, die is ontstaan uit een samenwerking met 3-sterrenchef Jonnie Boer van de Librije. In 2018 nam Euroma ook Intertaste over, waarmee het bedrijf naar eigen zeggen een van de grootste spelers op de markt voor kruiden en specerijen werd.
In juni 2021 nam Marubeni al een aanzienlijk minderheidsbelang in Euroma Holding, het moederbedrijf van Koninklijke Euroma, en werd daarmee een belangrijke strategische partner. Het Japanse bedrijf liet toen weten de intentie te hebben om het bedrijf op termijn volledig over te willen nemen.
Meer uit Financieel
WILMSLOW (ANP/BLOOMBERG) - De Britse gegevensbeschermingsautoriteit stelt een onderzoek in naar chatbot Grok. Het is de tweede Britse toezichthouder die de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI onder de loep neemt.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook rekent Palantir op een sterke omzetgroei dit jaar dankzij de forse Amerikaanse defensie-uitgaven.
55 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht niet nog meer investeerders aan te trekken voor zijn Duitse onderdelen. Dat zei topvrouw Manon van Beek na een toelichting op de dinsdag aangekondigde investering van de Duitse staat. Die verwerft via een staatsbank voor 3,3 miljard euro een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
1 uur geledenBURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft Josh D'Amaro, hoofd van de pretparken van Disney, benoemd tot nieuwe topman. Hij volgt Bob Iger (74) op, die Disney bijna twee decennia heeft geleid in twee afzonderlijke periodes.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse medicijnfabrikant Pfizer zag zijn omzet en winst vorig jaar dalen. De afname is het gevolg van een dalende verkoop van coronavaccins en -medicatie.
1 uur geledenPURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft in het vierde kwartaal een hogere omzet behaald, geholpen door een goede internationale vraag en prijsverhogingen. Ook de winst van het bedrijf achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's-chips en Quaker-cruesli ging omhoog. PepsiCo kondigde verder aan voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te gaan kopen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het plan van de formerende partijen in Den Haag om de AOW-leeftijd sneller te verhogen legt een bom onder het pensioenakkoord. Dat zegt interim-voorzitter van vakbond FNV Dick Koerselman dinsdag in gesprek met het ANP. Hij noemt het "moreel verwerpelijk" dat D66, CDA en VVD de spelregels rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel willen openbreken. Dit plan maakt het volgens hem eigenlijk ook onmogelijk voor FNV om zaken met het nieuwe kabinet te doen.
3 uur geleden