Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands 'kopstuk' van drugshandel opgepakt in Spanje

Nederlands 'kopstuk' van drugshandel opgepakt in Spanje

MARBELLA (ANP) - De Spaanse politie zegt een van de meest gezochte criminelen van Nederland te hebben gearresteerd. Hij zou voorkomen in talloze politieonderzoeken en in Spanje fungeren als een belangrijke connectie voor verschillende organisaties die zich bezighouden met de handel in drugs en witwassen.

Justitie laat weten dat er om de overlevering van een 46-jarige Nederlander is gevraagd. "Het Openbaar Ministerie in Den Haag heeft de aanhouding verzocht van een 46-jarige Amsterdammer. De man heeft zich op 9 januari gemeld bij de Spaanse politie, die ook naar hem op zoek was. In een Haags onderzoek wordt de man verdacht van grootschalige handel in hard- en softdrugs." Volgens Het Parool en De Telegraaf gaat het om Karim B. Hij is de oudere broer van de in 2014 geliquideerde Samir 'scarface' Bouyakhrichan.

In totaal zijn er zes mensen in de provincie Málaga en in de Spaans enclave Melilla aan de Noord-Afrikaanse kust gearresteerd op verdenking van witwassen en lidmaatschap van een criminele organisatie. Daarbij heeft de politie een bedrag van 75.000 euro in beslag genomen, evenals sieraden ter waarde van 10.000 euro en twee vuurwapens. Verder is er beslag gelegd op 172 panden ter waarde van 50 miljoen euro en 148 bankrekeningen met daarop 3 miljoen euro.

Hawala-bankieren

Aan de arrestaties en huiszoekingen ging ruim vijf jaar onderzoek vooraf. Het onderzoek begon in juni 2018. De criminele organisatie zou zich volgens de Spaanse politie op grote schaal bezig hebben gehouden met witwasoperaties, waarbij het in totaal zou gaan om minimaal 6 miljoen euro.

De Nederlander wordt door de Spaanse autoriteiten omschreven als een gevaarlijke crimineel en een bekende drugshandelaar aan de Costa del Sol die een fortuin heeft verdiend aan internationale cocaïnehandel.

De organisatie zou zich uitstrekken over landen als Marokko, de Dominicaanse Republiek, Nederland, de Verenigde Arabische Emiraten en Spanje. De mannen zouden gebruikmaken van het zogeheten hawala-bankieren en van stromannen om aanzienlijke bedragen wit te wassen.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt naar antwoorden rond dood jongen (16) in Den Hoorn

DEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.

6 uur geleden
Extra waarschuwing voor noorden: code oranje om gladheid

DE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.

10 uur geleden
Minister stelt Kamer gerust: er komt geen 'waterslot'

DEN HAAG (ANP) - Nederland zal niet tegen een 'waterslot' aanlopen, vergelijkbaar met het 'stikstofslot' waar al wel sprake van is. Dat heeft demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) gezegd in een Kamerdebat. "We hebben de juridische risico's in beeld." Hij verwees daarbij naar een rapport van de landsadvocaat dat niet openbaar is.

11 uur geleden
OM: Zweden vervolgt tiener voor beschieting bij gevangenis Alphen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.

12 uur geleden
VluchtelingenWerk vraagt betere bescherming Syrische minderheden

AMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.

12 uur geleden
Dwangsom Amsterdamse afvalverwerker om te hoge dioxineuitstoot

ZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.

13 uur geleden
NCAB gaat met universiteiten in gesprek over antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."

14 uur geleden