Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands 'kopstuk' van drugshandel opgepakt in Spanje

Nederlands 'kopstuk' van drugshandel opgepakt in Spanje

MARBELLA (ANP) - De Spaanse politie zegt een van de meest gezochte criminelen van Nederland te hebben gearresteerd. Hij zou voorkomen in talloze politieonderzoeken en in Spanje fungeren als een belangrijke connectie voor verschillende organisaties die zich bezighouden met de handel in drugs en witwassen.

Justitie laat weten dat er om de overlevering van een 46-jarige Nederlander is gevraagd. "Het Openbaar Ministerie in Den Haag heeft de aanhouding verzocht van een 46-jarige Amsterdammer. De man heeft zich op 9 januari gemeld bij de Spaanse politie, die ook naar hem op zoek was. In een Haags onderzoek wordt de man verdacht van grootschalige handel in hard- en softdrugs." Volgens Het Parool en De Telegraaf gaat het om Karim B. Hij is de oudere broer van de in 2014 geliquideerde Samir 'scarface' Bouyakhrichan.

In totaal zijn er zes mensen in de provincie Málaga en in de Spaans enclave Melilla aan de Noord-Afrikaanse kust gearresteerd op verdenking van witwassen en lidmaatschap van een criminele organisatie. Daarbij heeft de politie een bedrag van 75.000 euro in beslag genomen, evenals sieraden ter waarde van 10.000 euro en twee vuurwapens. Verder is er beslag gelegd op 172 panden ter waarde van 50 miljoen euro en 148 bankrekeningen met daarop 3 miljoen euro.

Hawala-bankieren

Aan de arrestaties en huiszoekingen ging ruim vijf jaar onderzoek vooraf. Het onderzoek begon in juni 2018. De criminele organisatie zou zich volgens de Spaanse politie op grote schaal bezig hebben gehouden met witwasoperaties, waarbij het in totaal zou gaan om minimaal 6 miljoen euro.

De Nederlander wordt door de Spaanse autoriteiten omschreven als een gevaarlijke crimineel en een bekende drugshandelaar aan de Costa del Sol die een fortuin heeft verdiend aan internationale cocaïnehandel.

De organisatie zou zich uitstrekken over landen als Marokko, de Dominicaanse Republiek, Nederland, de Verenigde Arabische Emiraten en Spanje. De mannen zouden gebruikmaken van het zogeheten hawala-bankieren en van stromannen om aanzienlijke bedragen wit te wassen.

Meer uit Binnenland

Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

1 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

4 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

8 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

15 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

18 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

18 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

19 uur geleden