Nederlands kantoor Netflix doorzocht om belastingfraude
PARIJS (ANP/RTR) - Justitie heeft de kantoren van Netflix in Nederland en Frankrijk doorzocht als onderdeel van een onderzoek naar vermeende belastingfraude. Dat heeft een woordvoerster van het Functioneel Parket in Amsterdam bevestigd. De doorzoeking heeft volgens haar dinsdag plaatsgevonden.
De locatie in Amsterdam is het Europese hoofdkantoor van het Amerikaanse streamingbedrijf. Het onderzoek, waarbij de Franse en Nederlandse autoriteiten samen optrekken, startte in november 2022. "De samenwerking tussen de Franse en Nederlandse autoriteiten loopt al vele maanden in het kader van deze procedures", zei een Franse justitiƫle bron eerder op de dag tegen persbureau Reuters.
Netflix zegt mee te werken aan het onderzoek van de Franse autoriteiten. "We houden ons aan alle wetten en belastingregels van de landen waarin we actief zijn", meldt de Franse tak van het bedrijf aan internationale persbureaus.
Belastingwetten
Netflix wordt in Frankrijk ook onderzocht vanwege zijn belastingaangiften voor 2019, 2020 en 2021. Het bedrijf benadrukte toen dit onderzoek vorig jaar openbaar werd dat het voldoet aan de belastingwetten in alle landen waar het actief is.
Het Franse blad La Lettre meldde vorig jaar dat de Franse activiteiten van Netflix tot 2021 zo waren gestructureerd dat alle abonnees zich inschreven bij een Nederlandse dochteronderneming. Daardoor betaalde het bedrijf minder dan 1 miljoen euro aan belasting in Parijs over de jaren 2019 en 2020.
De autoriteiten proberen nu vast te stellen of Netflix illegale pogingen heeft voortgezet om de gerapporteerde winst, en daarmee de belastingdruk, te minimaliseren, aldus La Lettre. De Franse dochteronderneming rapporteerde zeer lage operationele marges vergeleken met het Amerikaanse moederbedrijf, voegde het medium toe.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
13 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft socialemediaplatform X een boete opgelegd van 120 miljoen euro voor het overtreden van Europese digitale regels, onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in november voor de derde maand op rij gedaald. Alle belangrijke basisvoedingsmiddelen, met uitzondering van granen, lieten vorige maand een daling zien, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De daling kwam voornamelijk door ruime voorraden.
3 uur geleden