Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands kantoor Netflix doorzocht om belastingfraude

Nederlands kantoor Netflix doorzocht om belastingfraude

PARIJS (ANP/RTR) - Justitie heeft de kantoren van Netflix in Nederland en Frankrijk doorzocht als onderdeel van een onderzoek naar vermeende belastingfraude. Dat heeft een woordvoerster van het Functioneel Parket in Amsterdam bevestigd. De doorzoeking heeft volgens haar dinsdag plaatsgevonden.

De locatie in Amsterdam is het Europese hoofdkantoor van het Amerikaanse streamingbedrijf. Het onderzoek, waarbij de Franse en Nederlandse autoriteiten samen optrekken, startte in november 2022. "De samenwerking tussen de Franse en Nederlandse autoriteiten loopt al vele maanden in het kader van deze procedures", zei een Franse justitiële bron eerder op de dag tegen persbureau Reuters.

Netflix zegt mee te werken aan het onderzoek van de Franse autoriteiten. "We houden ons aan alle wetten en belastingregels van de landen waarin we actief zijn", meldt de Franse tak van het bedrijf aan internationale persbureaus.

Belastingwetten

Netflix wordt in Frankrijk ook onderzocht vanwege zijn belastingaangiften voor 2019, 2020 en 2021. Het bedrijf benadrukte toen dit onderzoek vorig jaar openbaar werd dat het voldoet aan de belastingwetten in alle landen waar het actief is.

Het Franse blad La Lettre meldde vorig jaar dat de Franse activiteiten van Netflix tot 2021 zo waren gestructureerd dat alle abonnees zich inschreven bij een Nederlandse dochteronderneming. Daardoor betaalde het bedrijf minder dan 1 miljoen euro aan belasting in Parijs over de jaren 2019 en 2020.

De autoriteiten proberen nu vast te stellen of Netflix illegale pogingen heeft voortgezet om de gerapporteerde winst, en daarmee de belastingdruk, te minimaliseren, aldus La Lettre. De Franse dochteronderneming rapporteerde zeer lage operationele marges vergeleken met het Amerikaanse moederbedrijf, voegde het medium toe.

Meer uit Financieel

Impact Iranoorlog op Maersk beperkt, vooruitzichten wel onzeker

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.

17 minuten geleden
Flink meer winst Shell dankzij gestegen olieprijzen door oorlog

LONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.

41 minuten geleden
Sterk kwartaal voor veevoerbedrijf ForFarmers ondanks oorlog

LOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.

44 minuten geleden
DNB: economische groei moet vooral van groei productiviteit komen

AMSTERDAM (ANP) - De economische groei in Nederland moet in de komende decennia vooral komen van productiviteitsgroei. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuwe analyse. De groei komt niet meer uit arbeid, omdat door de vergrijzing het aanbod daarvan afneemt.

49 minuten geleden
BAM denkt mee te profiteren van toenemende defensie-uitgaven

BUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM denkt mee te kunnen profiteren van de energietransitie en toenemende defensie-uitgaven van de overheid. Topman Ruud Joosten benadrukt in een toelichting op het kwartaalbericht van Nederlands grootste bouwer mede hierdoor "sterke marktkansen" te zien. Afgelopen kwartaal lukte het BAM al om een nieuwe klus voor Defensie in de wacht te slepen. Ook kreeg het concern een nieuwe opdracht van hoogspanningsnetbeheerder TenneT.

1 uur geleden
Japanse beurs hard omhoog door hoop op einde Iranoorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging donderdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de Iranoorlog. De Nikkei in Tokio steeg bijna 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau van meer dan 63.000 punten. De Japanse beurs maakte daarmee een inhaalslag na de sterke koerswinsten op de beurzen wereldwijd eerder deze week. De financiële markten in Tokio waren toen dicht door een lange vakantieperiode in het land.

1 uur geleden
Prijzen aan pomp licht gedaald na sterke daling olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor benzine en diesel zijn donderdag licht gedaald. Dat komt na een sterke daling van de olieprijzen door hoop op de oliemarkt op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de adviesprijs voor een liter Euro95 naar 2,630 euro, van 2,646 euro een dag eerder. Die voor diesel daalde naar 2,561 euro, van 2,587 euro op woensdag.

2 uur geleden