Nederlands kampioenen Visser en Hagenaar in selectie EK turnen
BEEKBERGEN (ANP) - Naomi Visser en Jordi Hagenaar voeren in augustus de Nederlandse selectie aan bij de EK turnen in de Duitse stad München. Visser en Hagenaar werden afgelopen weekend in Ahoy Nederlands kampioen op de meerkamp.
De ervaren krachten Tisha Volleman, Vera van Pol en Sanna Veerman vullen het vrouwenteam aan. Shadé van Oorschot, die bij de NK verrassend derde werd in de meerkamp, debuteert deze zomer bij de Europese titelstrijd.
Bij de mannen bestaat het team naast Hagenaar uit Jermain Grünberg, Martijn de Veer, Loran de Munck, Rick Jacobs en Yazz Ramsahai. Voor Grünberg, De Veer en Ramsahai wordt het hun eerste EK. Van de zes aangewezen turners mogen er vijf in actie komen in München. Later wordt bekendgemaakt wie de reserve is.
Tijdens de EK wordt dit jaar geturnd in teamverband. Ook staan individuele finales op het programma.
De Europese kampioenschappen turnen vinden in augustus plaats. Tussen 11 en 14 augustus is het toernooi voor de vrouwen en tussen 18 en 21 augustus is de EK voor de mannen.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
4 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
4 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
4 uur geleden