Nederlands kampioenen Visser en Hagenaar in selectie EK turnen
BEEKBERGEN (ANP) - Naomi Visser en Jordi Hagenaar voeren in augustus de Nederlandse selectie aan bij de EK turnen in de Duitse stad München. Visser en Hagenaar werden afgelopen weekend in Ahoy Nederlands kampioen op de meerkamp.
De ervaren krachten Tisha Volleman, Vera van Pol en Sanna Veerman vullen het vrouwenteam aan. Shadé van Oorschot, die bij de NK verrassend derde werd in de meerkamp, debuteert deze zomer bij de Europese titelstrijd.
Bij de mannen bestaat het team naast Hagenaar uit Jermain Grünberg, Martijn de Veer, Loran de Munck, Rick Jacobs en Yazz Ramsahai. Voor Grünberg, De Veer en Ramsahai wordt het hun eerste EK. Van de zes aangewezen turners mogen er vijf in actie komen in München. Later wordt bekendgemaakt wie de reserve is.
Tijdens de EK wordt dit jaar geturnd in teamverband. Ook staan individuele finales op het programma.
De Europese kampioenschappen turnen vinden in augustus plaats. Tussen 11 en 14 augustus is het toernooi voor de vrouwen en tussen 18 en 21 augustus is de EK voor de mannen.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
12 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden