Nederlands judoteam onderuit op WK tegen Frankrijk
BOEDAPEST (ANP) - Nederland is in de eerste ronde van de WK voor gemengde judoteams uitgeschakeld. Oranje verloor in Boedapest met 4-0 van grootmacht Frankrijk.
Karen Stevenson, die normaal in de klasse tot 78 kilogram uitkomt, nam het in de eerste partij op tegen zwaargewicht Lea Fontaine. De Nederlandse probeerde met actief judo haar zwaardere tegenstandster in beweging te krijgen maar kreeg na ruim 2 minuten een ippon tegen.
Jur Spijkers liet zich in de tweede partij verrassen door de ervaren Cyrille Maret en verloor op ippon. Ook Pleuni Cornelisse kon haar duel niet in winst omzetten. De Nederlandse verloor van Geatane Deberdt met een waza-ari. Joan-Benjamin Gaba haalde het beslissende punt voor de Franse ploeg binnen door Yannick van der Kolk met waza-ari te verslaan.
Met de ruime nederlaag tegen Frankrijk kwam voor Nederland een vroegtijdig einde aan de WK. Oranje behaalde in Boedapest vijf keer brons. De WK-medailles waren voor Roy Meyer, Frank de Wit, Sanne Vermeer, Sanne van Dijke en Guusje Steenhuis.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.
25 minuten geledenMILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
3 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
4 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
22 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
23 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 dag geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 dag geleden