Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands judoteam onderuit op WK tegen Frankrijk

Nederlands judoteam onderuit op WK tegen Frankrijk

BOEDAPEST (ANP) - Nederland is in de eerste ronde van de WK voor gemengde judoteams uitgeschakeld. Oranje verloor in Boedapest met 4-0 van grootmacht Frankrijk.

Karen Stevenson, die normaal in de klasse tot 78 kilogram uitkomt, nam het in de eerste partij op tegen zwaargewicht Lea Fontaine. De Nederlandse probeerde met actief judo haar zwaardere tegenstandster in beweging te krijgen maar kreeg na ruim 2 minuten een ippon tegen.

Jur Spijkers liet zich in de tweede partij verrassen door de ervaren Cyrille Maret en verloor op ippon. Ook Pleuni Cornelisse kon haar duel niet in winst omzetten. De Nederlandse verloor van Geatane Deberdt met een waza-ari. Joan-Benjamin Gaba haalde het beslissende punt voor de Franse ploeg binnen door Yannick van der Kolk met waza-ari te verslaan.

Met de ruime nederlaag tegen Frankrijk kwam voor Nederland een vroegtijdig einde aan de WK. Oranje behaalde in Boedapest vijf keer brons. De WK-medailles waren voor Roy Meyer, Frank de Wit, Sanne Vermeer, Sanne van Dijke en Guusje Steenhuis.

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

13 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

16 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

17 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

18 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

19 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

20 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

22 uur geleden