
Nederlands indoorrecord atleet Van Gool op 60 meter
TORUŃ (ANP) - De Nederlandse sprinter Joris van Gool heeft bij indoorwedstrijden in de Poolse stad Toruń het Nederlandse record op de 60 meter verbeterd. Hij eindigde in de finale als tweede in een tijd van 6,59 seconden. Daarmee was Van Gool 0,01 seconde sneller dan de oude toptijd van Churandy Martina en Brian Mariano. Van Gool moest in de finale alleen voorrang verlenen aan de Slowaak Jan Volko, die finishte in 6,58.
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - De Keniaanse atlete Beatrice Chebet heeft bij de Diamond League-ontmoeting in het Amerikaanse Eugene het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd. De 25-jarige olympische kampioene op de afstand won de wedstrijd in 13.58,06 en dook als eerste vrouw onder de veertien minuten. Ze was ruim twee seconden sneller dan de Ethiopische Gudaf Tsegay, die twee jaar geleden in Eugene het wereldrecord op 14.00,21 had gezet.
1 minuut geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is uitgeschakeld in de tweede ronde van het vrouwendubbelspel op Wimbledon. Met haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad verloor de 31-jarige Nederlandse dubbelspecialiste van het koppel Kimberly Birrell en Maya Joint uit Australië in drie sets: 6-4 4-6 6-7 (7).
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft tegen zijn landgenoot Miomir Kecmanovic zijn honderdste zege geboekt op Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen bereikte door de overtuigende zege in drie sets de vierde ronde: 6-3 6-0 6-4.
32 minuten geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn er niet in geslaagd de finale te bereiken van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Cherif Younousse en Ahmed Tijan uit Qatar: 21-16 21-18.
34 minuten geledenLONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.
3 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft weer eens zijn klasse bewezen in de kwalificatie. De viervoudig wereldkampioen veroverde toch wel verrassend poleposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Formule 1-coureur van Red Bull was op het circuit van Silverstone 0,103 seconde sneller dan kampioenschapsleider Oscar Piastri van McLaren, die de tweede tijd reed. Lando Norris van McLaren klokte de derde tijd in de kwalificatie.
4 uur geledenLILLE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit met start en finish in Lille. De Belgische ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck is daarmee de eerste geletruidrager. Hij versloeg in de sprint de Eritreeër Biniam Girmay en de Noor Søren Wærenskjold.
5 uur geleden